| senzuallipsony a întrebat:

Care stie diferite masti naturale pentru fata?

Răspuns Câştigător
| Denisa a răspuns:

Am sa iti zic mastile naturale pe care le folosesc eu, impotriva cosurilor si pentru ca am tenul gras. Prima masca mi-o fac din 3 pastile de aspirina pisate, amestecate cu un strop de apa. Iti intinzi chestia asta pe fata si o lasi maxim 10 minute (8-9), dupa care te speli. O alta masca ar fi masca cu praf de copt. Tot ca si la aspirina, pulberea de praf de copt o amesteci cu apa si o intinzi pe fata. O alta masca ar fi cu castraveti. Tai fasii subtiri de castraveti si le pui pe fata. Stai asa 20 de minute. Ajuta la cearcane si hidrateaza. O alta masca e cea din sucul de la citrice. Eu folosesc lamaia. Storc sucul de la un sfert de lamaie si sucul acela mi-l intind pe fata. Stau 15 minute. Pe langa asta, o alta solutie pentru cosuri si pentru un ten de portelan este ca: amestec ceai de musetel cu Bitter Suedez. Ma dau cu "lotiunea" aceasta de 2-3 ori pe zi. Mai sunt masti cu iaurt, dovleac, mar. Le gasesti pe google.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
http://www.topsanatate.ro/......19226.html
Pa, pa.

| Barajag a răspuns:

Eu folosesc ca masca naturala miere si ulei de masline, iti hidrateaza foarte bine tenul, de altfel aceasta masca este buna si pentru par numai ca adaug si ulei de ricin.Bafta!

| xLaryssa a răspuns:

Buna!
ca sa ai tenul frumos, fara cosuri si fin iti trebuie o masca de miere...intinzi mierea pe fata si stai asa tim de 15 minute dupa aceea te speli bine sa nu mai ai urme de dulceata.repeti asta in fiecare zii pana apar rezultatele!