| Irmmma a întrebat:

Care sunt asemanarile si deosebirile dintre oameni si animale in ceea ce priveste agresivitatea? Dau fundabatting eyelashes!

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Oamenii numesc agresivitatea, razbunare.Sincer,e de preferabil sa te muste un caine turbat decat sa se razbune pe tine un om bun. Oamenii bun sunt oribili daca ai reusit sa ii intorci impotriva ta.Razbunarea nu mai e arma prostului.Devine din ce in ce mai dulce cu cat iti vezi adversarul mai rau.Placerea de a rani e specifica animalelor si oamenilor. Ei ranesc fizic, oamenii te lovesc unde tu, din prostie le-ai zis ca te doare cel mai tare. Daca unui tigru ii arati o caprioare nu o invita la un suc ci o ataca. Unui om daca nu stii sa iti ascunzi slabiciunile si i le spui ai doua variante:ori schimbi slabiciunile sau le elemini, ori le afli pe ale lui pentru a te pregati de contraatac.Totul in viata se rezuma la lupta cu altii

| danny_7173 a răspuns:

In unele cazuri si oamenii sunt tot un fel de animale doar in unlele cazuri iar deosebirile sunt ca noi mai si gandim dar foarte rar fereasca d-zeu sa gandim prea mult si nu avem gheare, copite sau labe!

| Roxy1993 a răspuns:

Pai oamenii tin aceea ura, nu iarta. In schimb animalele sunt altfel, mai nevinovate. Animalele te ranesc fizic, dar oamenii psihic, unde doare cel mai tare. Oamenii te pot ''omori'' si din vorbe, in schimb animalele doar fizic, ceea ce se poate vindeca. Dar mai greu se vindeca rana provocata de cineva apropiat tie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De acord cu roxy :d