| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt cele mai frumoase amintiri ale voastre din peroada copilariei? V-ati mai dori sa retraiti perioada aceea unica din viata, aceea a copilariei? Daca da de ce?happy

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

In general imi e dor de ce semnifica copilaria.De libertate, de frumusete, de inocenta, de puritate, de zambete cristaline, de iubire pentru tot ce misca, de incredere neclintita in oameni. Daca ne-am pastra aceste calitati si cand am creste ar fi o lume idealalove struck

3 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Imi e dor de copilarie oarecum datorita faptului ca atunci nu aveam atatea responsabilitati si puteam sa ma distrez, stiam cum sa ma distrez chiar daca nici atunci nu excelam la capitolul acesta. Nu prea am stiut sa profit de copilaria mea. Tot mai incerc sa dau timpul inapoi dar nu e asa usor. Cel mai mult imi amintesc de faptul ca atunci aveam pe bunicii mei care aveau grija de mine si de faptul ca aveam toata familia alaturi. Acum fiecare e la casa lui. Ne intalnim mereu dar nu e acelasi lucru. Parca e prea multa liniste. Imi amintesc de perioada scolii cu mult drag. A fost ceva frumos.

| juniper a răspuns:

Totul legat de copilarie mi-a placut, joaca, mancatul, mai ales cand ma jucam cu fratele meu cu mingea in spatele blocului. As dori sa-mi retraiesc toata copilaria.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://www.TPU.ro/......si-acum-d/ scuze ca nu mai scriu inca odata, dar e mult de scris :p. Da, mi-as dori sa retraiesc acele clipe, in primul rand pentru ca a fost o perioada magica, de vis a vietii, dar si pentru ca-mi este tare dor de amicul meu, pe care as vrea sa-l intalnesc, sa depanam amintiri si sa mergem la o plimbare, dar nu-l mai pot gasi, pentru ca s-a mutat si el...