| mdc98 a întrebat:

Care sunt pasii atunci cand iti cumperi un apartament?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Sa ai bani adunati cam 10000€ apoi daca poti prin programul prima casa gasesti unul. Sau credit ipotecar ING recomand. Apoi stai in rate 25 de ani cu riscul sa pierzi serviciul si locuinta. Crizele financiare vin la 10-12 ani se repeta pentru ca asa doresc mariile puteri... o tampenie oricum. Cel mai bine muncesti in strainatate la un salariu de 2000€ - 1000 dai rata si cu restul traiesti apoi scapi in 3-5 ani de rata si pleci acasa.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Unu la sută comision iți ia un agent imobiloar - te scutește de umblătură și de țepe, apelează la unul

| Michaeel a răspuns:

1. Îti formezi un buget
2. Cauti un apartament care sa între în acel buget
3. Semnezi hârtiile
4.Il mobilezi