| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt regulile după care vă ghidați viața?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cat de jenanta este intrebarea asta pentru tine, daca ti-ai sters pana si numele de la topic?
Oare ce te-a determinat sa o treci sub anonimat?

| doctorandus a răspuns:

Eu nu-mi ghidez viata dupa reguli, ci dupa etica virtutii (individualism etic). Daca vrei sa afli mai multe citeste Filosofia libertatii de Rudolf Steiner, atat ca pe mine de acolo ma intereseaza doar etica si nu ontologia lui. Si in niciun caz poliloghiile lui oculte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

În viață așa e bine să ai parcursul vieții.

- până la 15 ani copilăria
-15 - 19 de ani nebunia de liceean și sex cu cine apuci
-19 - 22 de ani facultate și toate nebuniile cu femeile
-22 de ani angajat și sex și băutură în prostie cu multe femei până pe la 28 de ani
-29 de ani însurat cu o femeie frumoasă
-30 de ani copil
-35 de ani apogeul carierei la tine și la nevastă
- 45 de ani pensionare că te-ai chinuit toată viața la muncă cu femeile și ești prea terminat
-după 45 de ani trăiești cu nevasta ca și cum ești in concediu zi de zi, an de an

Cam așa ar trebui să fie cine vrea să aibă o viață plină și să nu îi pară rău că au trecut anii.

| Saiko10 a răspuns:

Nu ai un scop in viata dat de la ceva entitate, iti faci singur un scop.

| Den1sa a răspuns:

Traiesc fiecare zi de parca ar fi ultima din viata mea happy

| IgnatVictor a răspuns:

Să mă simt bine în fiecare zi. Nu îmi iese întotdeauna.

| Mariaa005 a răspuns:

1.Am o singura viata si o trăiesc asa cum vreau eu.
2.Nu-mi pasa de parerea nimanui.
3.Nu am încredere in nimeni
4.Analizez tot in jur si învăț ce am nevoie.
5.Mereu dețin eu puterea )