| DumitruAndreea1213 a întrebat:

Care sunt sansele sa castig la loteria Green Card SUA?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La momentul asta, sansele sunt inexistente pentru tine, pentru ca nu ti-ai terminat nici macar liceul.
Vei avea o sansa reala de 1 la un milion, cand vei fii terminat o faculatate si ai studii superioare, avand puncatj foarte bun. Ins pecial daca faci o facultate care este ceruta de americani, fiind pe lista lor de cerinte.
Limba engleza este conditie obligatorie ei eliminatorie, deci, apuca-te serios de invatat, ca sa-ti iei testele de limba, forbind fluent si scriind corect.

| laurentiu80 a răspuns (pentru Violleta2022):

Multi cred ca in America umbla cainii cu colacii in coada laughing Cred ca este cea mai capitalista tara din lume, cum iti asterni asa adormi. Aici nu iti da nimeni nimic degeaba, in Romania mai capeti un ajutor social laughing

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă se alocă de exemplu 20000 de locuri pe an pentru România, ai șansa la 1/20000. Dar cu atât de puține lucruri pe care le știi, când pui astfel întrebarea. șansa să rămâi acolo dacă câștigi loteria este foarte mică. Așa că e bine să țintești cu visele tale la ceva mai palpabil și mai apropiat de casa ta. Astfel ai avea șanse mai mari de reușită.

| ziftode a răspuns:

50mii pe an
impartite in toate tarile lumii
o tona de inebuniti din rrominica
do the math

in plus s-ar putea anul asta sa nu mai fie, mr. Thumpy a zis ca cica, ca, citez: "trebuie sa fim atenti pe cine lasam "in", si sa nu mai lasam penibili cu loteria aia"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La cat de insistenta esti cu intrebarea asta, cred ca vei lua prima viza de 10 ani.

| laurentiu80 a răspuns:

Depinde de nororc. Eu am aplicat o singura data, si am castigat. Altii aplica de 15 ani si nu castiga..Ca sa-ti faci o idee, cand am aplicat eu, au aplicat in jur de 60 000 de romani, din toti astia doar in jur de 500 au fost selectati. Din astia 500 multi nici nu sunt chemati la interviu la ambasada, deoarece numarul de selectati este dublu fata de vizele care trebuie acordate. In caz de esti selectat si programat la interviu, trebuie sa pregatesti un dosar cu toate documentele ce ti le cer ei, si trebuie sa ai cel putin o diploma de bac.
Eu am ajutat o fata prin casatorie, ne-am casatorit in Romania inaintea interviului, si la ambasada ne-am dus amandoi, altfel ne-a dat viza la ambii happy

| 5uMMeR a răspuns:

Anul asta intre 1 din 20 si 1 din 25 de oameni castiga,

| sadrian46 a răspuns (pentru 5uMMeR):

Depinde câți aplică și câte locuri sunt alocate pentru cetățeni români.