| anonim_4396 a întrebat:

Cat am fost plecat in tara, sefilor mei li s-a spart casa.
Acum sunt foarte speriati...nu mai stiu ce sa le mai fac ca sa nu mai fie asa stresati.
Cald afara... ei cu geamurile inchise, usile incuiate...
Ziceti-mi ceva... ce sa le mai fac sa nu mai stea asa "inchisi"?

4 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Nu-si permit un sistem video de supraveghere? Daca sunt ''sefi'', eu zic ca or putea sa-si puna asa ceva findca e f. benefic.

miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa-si monteze atat un sistem antiefractie pentru accesul in casa cat si un sistem de supraveghere video pe internet. Acesta din urma le va permite sa-si monitorizeze imobilul de la distanta, inregistrand imaginile pe un calculator, fie continuu, fie la comanda sau dupa un program prestabilit.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Stii cum e dupa cutremur...toti se pregatesc si se panicheaza dupa ce surpriza s-a consumat, apoi usor revin la normal, uita, si peste ani, cand vine alt cutremur iar ii surprinde...pentru ca nu pot trai toata viata asa. Cam asa e si cu hotii astia. Au luat ce ii interesa. Acum se duc in alta parte, nu? Se relaxeaza usor si nervii pagubitilor, in timp. Daca vrei sa ii grabesti vezi si tu daca le poti oferi un paharel, ceva...sau o aroma relaxanta pentru camera de la spiceshop, un extraveral in cana de ceai laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Montarea unui sistem de supraveghere video este cel mai recomandat!
Multă baftă.
Pa, pa.