| anonima4all a întrebat:

Cat costa un avort? e dureros? dupa cat timp iti da drumul sa pleci acasa(cat te tine internat)?

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Depinde daca il faci intr-un spital de statsau la un cabinet particular. La stat e in jur de 30 RON, la cabinete in jur de 250 RON.Persoana care sufera intreruperea de sarcina nu ramane internata. Cat despre durere, fiecare are pragul lui de sensibilitate.Trebuie sa mai stii ca daca esti minora, ai nevoie de acordul unuia dintre parinti ca medicul sa-ti provoace avortul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Pretul depinde de loc, e mai scump la o clinica privata fata de un spital de stat, undeva la 400 ron, depinde de anestezia facuta daca alegi generala sau locala, la cea totala nu simti nimic si in 2-3 ore esti libera sa pleci acasa.Sanatate