| anonim_4396 a întrebat:

Cat de des consumati carne si ce fel de carne si cam in cata cantitate?

26 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu e zi fara carne. In afara de unele zile de post big grin

| RAY a răspuns (pentru DoarBogdan):

Esti o pasare pradatoare, fierbinte Timisoara

| DoarBogdan a răspuns (pentru RAY):

Ai de capu meu... dupa ora doua simt ca mi se topeste femurul la ce cald e. Ventilatorul nu face fata laughing

| RAY a răspuns (pentru DoarBogdan):

Eu stau la curte, ma duc afara, privesc stelele, luna, am o pisica mai vorbesc cu ea despre existenta universului, umanitati

| DoarBogdan a răspuns (pentru RAY):

Eu sunt un intrus sad

| RAY a răspuns (pentru DoarBogdan):

Tu macar ai iubita crying

| Freya1 a răspuns:

Săptămânal,uneori chiar zilnic.
De porc, peste, pui, vita.

| aXy99 a răspuns:

Zilnic intre 200 si 300g. Uneori mai mult, alteori mai putin, in medie 250g.
De regula pui si ton, dar diversific.

| alina2k18 a răspuns:

Zilnic, in ordinea preferintelor : vita, porc, pui. Ocazional berbecut si peste. Cantitate, pai depinde daca e o friptura sau carne in ceva mancare/ciorba. Cam 300grame sa zic.

| Plato a răspuns:

Zilnic. Idk, pana nu mai incape.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Carne? Depinde.
Eu „detest" carnea de porc și vițel. Dar în rest thinking celelalte ar merge
Cantitate? Și asta depinde.

| Justme1997 a răspuns:

Cam o data la 2 zile, de obicei pui. Porc daca e in mancare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Zilnic consum produse din carne : intre 200-300 grame.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

De porc, peste, pui?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Mezeluri : carnaciori, salam, etc De obicei sunt mixate Por- si Pasare

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu sunt sanatoase man, mai bine carne neprocesata

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Si cine le proceseaza? Nu are cine sa gateasca, eu nu ma stiu., de pe cand aveam 15 ani is mai tot asa.
sau trebuie sa-mi gasesc o fata pentru a-mi gati laughing Mai sunt dinastia care s-au insurat pentru a avea cine sa le gateasca

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Man sa faci niste snitele nu e mare lucru, sunt snitele gata batute la auchan nu fac reclama

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Mi se pare prea complicat :)) https://www.lauralaurentiu.ro/......-porc.html
Nu mai am chef de nimic. nici de viata.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Iei carnea si o prajesti in tigaie atat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Destul de multă, nu prea am mese fără carne.Pui mănânc de regulă, dar mai mănânc şi curcan, porc, doar peşte nu mănânc.Nu e chiar sănătos ce fac eu, dar sunt genul care mănâncă ce nu trebuie, dar şi ce trebuie.

| chuckmanson a răspuns:

Niciodată, niciun fel de carne, nicio cantitate

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Zilnic,de pui si porc, depinde de ce retete gatesc.

| acerr a răspuns:

Ayayay ce frumus ai scris, te felicit

| lilith16 a răspuns:

Nu in fiecare zi, depinde, eu sunt cu supele dar daca e sa mananc, mananc mezeluri

| RAY a răspuns (pentru lilith16):

Nu sunt sanatoase deloc, mai bine un snitel