| Continchiscontsters a întrebat:

Căta apă beți pe zi? Și căta cantitate de apă consumați într-o luna de zile sau într-o singura zi? Eu beau minim 1l pe zi de apă Fără alte băuturi nocive și pline de Chimicale.

34 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

~ 1onur: Eu beau minim 1l pe zi de apă~

ca să te lăudam, mai "bagă" incă 1 litru

| Continchiscontsters explică (pentru sierra1):

Bine așa am sa fac Doamnă Sierra1 tot respectul cu Adevărat happy

| Drimmero a răspuns:

Cam 2,5 L pe zi, stiu ca la 2 zile consum un bidon de 5L. Din punct de vedere fizic ma simt foarte hidratat.

| Continchiscontsters explică (pentru Drimmero):

Foarte bine Drimmero foarte bine faci frate oricum tu ești slab și ai și metbolismul strong cred eu 2, 5 L pe zi este sincer mult da este bine nu-i de rău nimic

| relian a răspuns:

Beti citi mai multa apa, poate intr-o zi o sa crapati laughing va luati8 dupa toate hahalerele ce apar pe la tv, asazisii doctorii lu peste prajit.
Tu, voi ati vazut animale care sa bea apa asa in prostie, fara sa le fie sete?
Eu nu am vazut, nici salbatice si nici domestice, toate animalele, pasarile, in general viata, foloseste apa, atunc cand este nevoie.

Nu te apuci ca spus nu stiu ce garagargiu pe la tv sa vei nu stiu citi litri de apa pe zi.
Daca nu imi este sete, de ce sa beau? Poate eu stau si o fredonez, nu fac efort deloc, stau in casa cu aewrul conditionat, deci nici nu transpir, sa beau apa ca asa a spus cineca la TV sau pentru ce anume?
Aaaa sa fii hidratat laughing asdica sa pui organismul la munca, pentru ca ati vazut, voi cei care beti bere multa, o elimini la baie laughing organismul nu tine apa in el decat ce are nevoie.

Plantele la fel, dar alea macar folosesc apa pentru ceva, desi 95% o elimina, folosesc numa 5%.

Ok spor la baut cit mai multa apa, poate faceti si un concurs cine bea mai mult laughing
Exact pe chestia asta a murit si Bruce Lee, tot asa s-a luat dupa de astia mari sp[ecialisti sia murit exact ca baut f multa apa, a d at coltu.
Daca bei o cantitate mare de apa, la un mom dat oprganismul nu mai poate gestiona situatia si ai crapat laughing

Beti apa cand va este sete, ala este semnul prin care organismul va anunta ca are nevoie.

| Fatamuntilor a răspuns:

Cam 1, 5 litri, si a asta datotita aplicatiei care imi aduce aminte.

| Continchiscontsters explică (pentru Fatamuntilor):

Ma bucur cu Adevărat faptul ca aflu ca multe lume bea apă și ca trăiește sănătos și bine și nu au adicție la băuturi nocive și Alcoolice

| Nirvanaaa a răspuns:

In jur de 1, 5 L. Consider totuși ca ar trebui sa ajung măcar la 2 L.

| Continchiscontsters explică (pentru Nirvanaaa):

8L am băut azi de apă ma simt ok și da ai dreptate într-adevăr nici multă apă nu face bine la rinichi din câte știu eu daca nu știu prost apa ne filtrata și ne curată provoacă pietre la rinichi și ăia da este periculoasă și durerile din câte am înțeles sunt groaznice se blochează rinichi și începe săi doară rău

| Continchiscontsters explică (pentru Nirvanaaa):

Bravo Nirvanaaa happy.

| blairelovesmusic a răspuns:

Pe zi consum un litru de apa, consum 2 litri daca merg mai mult pe jos. Sucuri consum rar (o data pe saptamana sau mai putin).

| Continchiscontsters explică (pentru blairelovesmusic):

Te respect fratele meu cu Adevărat bravo frate ține-o tot asa ca nu ai nimic de pierdut la bucur cu Adevărat pentru tine

| ALM2000RO a răspuns:

Și eu cam tot 1l pe zi.
Se recomandă 2l de lichide pe zi. Eu mai beau dimineața cafea, iar cu supa de la amiazi ajung pe la 1, 5l.
Dar și mâncarea (fiecare aliment) conține lichide, deci nu-s într-un deficit atât de mare laughing

| Celestina003 a răspuns:

Sincer, după masă cam atât laughing

| Continchiscontsters explică (pentru Celestina003):

Minim 2l de apă minim.

| relian a răspuns (pentru Continchiscontsters):

Minim 2 litri doar de apa curata zici? Asa si cu berile alea 15 pe care le be pe zi, citi litri vin laughing Bei bere, bei vin, bei sucuri, toate alea is apa, pe aiai nu o contorizezi?
Daca mai maninci si pepeni laughing mai bagi si rosii, castraveti, deja esti toba de apa laughing

Am mai vazut in RO mai apare pe la tv unu Cezar laughing vai de mine ce doctori dusi cu sorcova pe acolo laughing ori is pe dinafara cu meseria, ori fac reclama la minacare la ape de astea ce se vind la magazin.

El bea apa biborteni laughing sinca cateva ape ce lea enumerat, banui ca la aia au cam scazut vinzarile si mai trebuie si cate o reclama laughing
Respectivu mare doctor, a avut si cabinet laughing acu nu mai are, munca la cabinet era prea grea pentru el laughing e mai usor sa apri la TV, mai begi ceva clipuri pe Youtube, munca usoara, bani bunicei.

Ce spune individu? Treb sa bei apa minerala de la magazin si nu asa orice apa, trebuie de alea mai cunoscute, ca alea ar fi dupa el bune, alea au minerale ce organismul are nevoie.
Oare asta o facut medicina sau o facut ceva la pompierilaughing despre ce minerale vorbeste omu ala si altii ca mor innebunit.
Minerale sunt in toate verdeturile, in legume, in fructe, in carne, peste tot sunt minerale.
In orice apa sunt minerale, singura apa fara minerale este aia distilata, aia este apa pura.
Dar sa vii sa spui ca trebuie sa te hidratezi, merge omu la doctor, frate nu bei apa, sau bei f putina laughing Cum doctore zice pacientu, beau apa.Pai vezi nu bei ce apa trebuie laughing
Cam asta a fost dialogul acestui mare specialist, doctor la nu stiu ce post TV.
Ma fratilor, dar oamenii acu 100 de ani, acu 1 mie de ani, topti beau apa Biborteni, sau Dorna ori mai stiu eu ce ape de astea ce recomanda doctorii astazi?
Sincsr stai si te minunez, cum doctori apar pe la tv, pe mnetu asta mare si indeamna oamenii la tot felul de rahaturi.
Dar stiti de ce faci ei asta? Unia o fac din prostie, atit il duce mintea, alii pentru bani, cam la asta se rezuma tot, iar cei care se uita, majoritatea chiar iau de bun tot ce avd la acesti asazisi specialisti.

Avem exemplu aici cu astia 2 litri de apa sa bei pe zi, chestia asxta de la doctori vine, aia au venit cu astfel de idei, reclama la cei care vind ape laughing mai fac si ei ceva maruntis laughing
Dar daca naivi is la tot pasu, asta e, fiecare cu cel doare.

Care este de alta parere, ori nu este de acord cu ce am spus, sa vina sa discutam, sa arate de ce nu-i bine ce spun, eu apoi sa arate ceeste bine cum zic specialistii astia.

sa vii doar sa spui da sau nu, ori mai stiu eu ce povesti fara sa arati nic, nu te deranja.

| Bord3rline a răspuns:

Azi am baut 2l de apă cu doliu
De obicei beau 1, 5l
Am mai avut momente și de 2l+ când încercam să am un regim echilibrat, sănătos.

| Continchiscontsters explică (pentru Bord3rline):

Apa este enorm de importantă și enorm de sănătoasă fără apa am fi deshidratați și obezi și am cauza multe probleme de sănătate cum ar fi lipsa de somn și memorie și vedere în lipsa apei și eu azi am băut 3l și mai urmeză bine înțeles eu termin un bax de apă în mai puțin de o săptămână sincer cu Adevărat.

| Bord3rline a răspuns:

Adevăr grăiești
Doar apa face parte din corp, nu?
Mai ales după o țigară când simt că se usucă totul în mine, numai apă am in minte.

| Continchiscontsters explică (pentru Bord3rline):

Pai contează și ce mănânci bine înțeles nu doar și apa și ce mâncăm trebuie sa fim precauți conștienți eu nu am fumat în viata mea nici gura nu am pus pe alea nici nu se va întâmpla vreodată asa ceva

| Bord3rline a răspuns:

Contează bineînțeles
Azi am băgat un borcan 400g cacao cu alune
1 pungă mare de chipsuri
2 covrigi
Dar mi am luat și piersici sa echilibram un pic situația
Mna, mănânc compulsiv, am momente de nebunie la capitolul mâncare
Uneori totul, de obicei ok, alteori nimic
Tu cum stai cu regimul?

| Continchiscontsters explică (pentru Bord3rline):

Ce regim? Eu nu țin niciun fel de regim dar sunt conștient de cât trebuie sa mănâncă și căt mănâncă nu vreau sa mint pe nimeni ca țin regim am175 înălțime și 80 de kilograme din 93 acum 4 luni atâta aveam și nu țin regim deloc da sunt atent ce ar trebuie și când sa mănânc și ce mănâncă uite azi am baxat la apa și mere si ca mâncarea mi-am loat un cips și floricele atâta și stau afară alerg ma plimb merg vad oamenii pe străzi până încep munca am concediu 4 săptămâni atâta

| Bord3rline a răspuns:

No da pe unde umbli, ce zonà, arată frumos imprejurarile, dacă nu e prea indiscretà întrebarea?
Mulțumesc pentru... ești un scump, mwah.

| Continchiscontsters explică (pentru Bord3rline):

Pai nu am de cine sa ma ascund și sa fug eu sunt și rămân aceleași nu sunt ușa de biserica și nici sfânt am și eu greșeli la rândul meu și doar el va ști când voi merita să-mi vad faptele greșite nu înțeleg la te referi prin faptul că-mi spui indiscreta eu prefer când vorbesc cu un om și discut cu el sa fie cât mai oneste și sincer și Adevărată posibil cu mine fără perdea și jocuri sau mai știu eu ce ascunzișuri mai are spune directe ce ai de spus Adresează te direct căci eu pot înțelege greșit poate sau poate nu înțelege cuvântul în sine de aceai prefer și îmi doresc ca oamenii sa fie sincer și Adevărați cât mai direct posibil și sinceri.

| Bord3rline a răspuns:

Mă refeream la pozele de le, ai pus in comentarii, presupun ca s mainile, bicicleta, apa, ale tale
Ma refeream la imprejurimi, unde se afla, mi se par frumoase

| Continchiscontsters explică (pentru Bord3rline):

Da este într-adevăr frumos aer curat munți păduri

| Continchiscontsters explică (pentru Bord3rline):

Ce înseamnă mwah!? Este un cuvânt la prescurtarea?! La ceva?

| Bord3rline a răspuns:

Este un pupic

| Continchiscontsters explică (pentru Bord3rline):

Nu mersi păstreazăl pentru soțul tăuhappy

| Bord3rline a răspuns:

*lacrimă*

| omulcrestin a răspuns:

Eu beau un pahar

| Continchiscontsters explică (pentru omulcrestin):

Dacă bei un pahar pe zi este grav și dacă bei 5 pahar de cafea în loc este și mai grav dar asta o sa înțelegi cu Adevărat atunci când chiar o să-ți dai seama ca cafeaua chiar nu-i bună de nimic și poate atunci veți conștientiza ca cafeaua într-adevăr nu-i bună la nimic un pahar de apa de zi înseamă nimic pentru pnetru organismul nostru și sănătatea noastră el are nevoie de minim 2l pe zi minim și dacă în minimul ala băgam numai cafeaua și țigări și Alcool și băuturi de tot felul este grav de tot dar bine înțeles cine chiar conștientizează cu Adevărat o să-și dea seama cine nu este conștient o sa bage un pachet de țigări 2 chiar pe zi o sa bea cafeaua câte 5 pahar pe zi o sa facă multe prosti cu sănătatea până când chiar își va da seama cu Adevărată de ceaia ce face.