| anonim_4396 a întrebat:

Cât de mult trebuie să învețe pe zi un student la medicină? Este pe aici cineva care face/a făcut facultatea de medicină?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Persoana care are de gand sa devina medic, trebuie sa aiba in vedere faptul ca va trebui sa invete cum se spune ''pe branci'' 6 ani facultate + 4-5 ani rezidentiat, si pe urma sa invete in mod continu (permanent) intreaga viata, fiindca doar asa va reusi sa se mentina un medic specialist consacrat si cu notorietate, care este foarte bine informat in legatura cu toate descoperirile care se produc incontinu in domeniul medical. Multa sanatate!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fiica mea a făcut medicina. Dacă nu îți place să înveți, nu e pentru tine.