| SilentRain a întrebat:

Cât mult credeți în fantome, entități?
Ați avut vreodată parte de paranormal?

8 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Deloc.
Singurele fenomene paranormale au fost cand credeam ca nu mai am bani, si gaseam cate un 50-100 pe undeva, sau credeam ca mai am, si nu mai aveam...

| Hammurabi a răspuns:

Da. Fenomenele paranormale există.
Altfel n-ar fi fost (și sunt) atât de studiate de oamenii de știință. N-ar fi existat atât de multe cazuri neelucidate și inexplicabile.
Că există și idioți care încearcă să falsifice și să profite, e de la sine înțeles.
Dar asta nu înseamnă că toată istoria parapsihologiei e o făcătură.

Dacă hipnoza e certificată științific și utilizată medical, de ce celelalte ar fi "invenții"?

| Dismally a răspuns:

Cred in entitati/energii cum vrei sa le spui, despre fantome nu stiu ce sa zic, nu prea cred dar nici nu exclud total posibilitatea. Da, am avut parte, nu stiu cat de paranormal a fost dar asa a parut.

| gemeni6226 a răspuns:

Cred ca exista am citit si vizionat in acest sens dar eu din fericire in viata mea am avut parte doar de lucruri subtile care nu m-au speriat doar m-au pus pe ginduri.De exemplu aparitia la biblioteca a 3 bucati de biscuiti pe dimineata cand seara nu erau acolo si nu erau din tara noastra biscuitii ci din alta tara la noi nu se vind asa ceva, alta data aparitia unei foi de dafin chiar linga mouse ori eu nu am umblat cu foi de dafin nu sunt nebuna sa nu-mi aduc aminte ce fac.Sau o data dupa craciun dupa ora 24 a cazut jos cu mare zgomot un ornament de pe dulap ce eu am vrut sa iau jos dar nu am reusit era prea bine legat chiar ma gindeam ca nu o mai dau jos ramane acolo.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu există fantome, există demoni care preiau înfățișarea persoanelor decedate ca să răspândească această deziluzie/amăgire cum că morții "activează" și după moarte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca exista entitati si fenomene paranormale.
Nu am avut parte.

| SatinEffect a răspuns:

Nu si nu