| floricicadecolt a întrebat:

Cat timp aveti voie pe calculator in vacanta (si ce varsta aveti)? Pe mine nu ma lasa sa stau mai mult de 2 ore pe zi :-(. Am 16 ani

10 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Pe mine ma lasa sa stau cat vreau, cand vreau, unde vreaulaughingTotusi sunt major, am peste 18 anibig grin
Poti sa ii rogi sa te lase mai mult cu 1 ora macar. 3 ore nu fac rau la nimeni la pc..insa mai mult. poate da. Daca ai ochelari, ochii nu iti sunt afectati cand stai la pc.

| AFR81 a răspuns:

Aiurea de tine. Eu la 16 ani stateam cat doream.

| RoyDupuis a răspuns:

Bravo! Felicitari parintilor tai! Iti vor binele, sa stii! Chiar daca tu esti mic si nu intelegi si vrei sa fii in rand cu lumea... Ai putea sa-i rogi sa-ti explice de ce nu ai voie mai mult... fara nervi si certuri, iar tu sa incerci sa intelegi ca pentru tine o fac si nu pentru ei!

| T0T a răspuns:

Acum 2 ore mie nu îmi ajungeau nici să îmi fac temele, și făceam foarte multe pe pc fiind și la profil de matematică-informatică intensiv informatică. În trecut îmi mai luau pc-ul dar în general stăteam cât aveam chef. Când aveam monitor din ăla vechi țin minte că nu stăteam prea mult căci mă dureau ochii...Dar dacă ai monitor bun, nu îți afectează ochii așa tare deci poți să stai și mai mult de 2 ore. Dar toată faza e să nu exagerezi și să faci și alte activități benefice pentru viața ta.

| zurick a răspuns:

Stau cât vreau atât timp cât îl împart cu sora mea.

Mă simt depedentă de el, aș vrea eu să stau doar 2 ore.

| Nirvanaaa a răspuns:

Buna!
Pai eu nu prea stau la calculator, mai mult pe telefon. Nu am avut niciodata restrictie de la parinti pentru statul pe telefon.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine intrebarea se pune cat ii las eu la calculator?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai am aprox 18 ani. Doar atunci cand mananc sau dorm sau alte chestii, fac pauza de la el. Da, si eu as fi vrut sa am limita de ore.

| Cristinaaa57 a răspuns:

Si eu am tot 16 si stau cat vreaulaughing

| nlko a răspuns:

Am 14 ani...si ma lasa sa stau cat vreau, nu ca as sta mult... oricum, toate restrictiile astea mi se par fara sens.