| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot sa fac am o viata..., tata e in spital de vreo 2 saptamani si o sa mai stea mama a inebunit de tot a inceput sa urle la mine din nimic sa dea in mine, nu am voie sa ies si eu pe drum ca si copii de varsta mea (15), singurul lucru pe care il pot face in toata vacanta e sa stau la calculator, lucru pe care nu vreau sa-l fac. ce as putea sa fac? exclus sa vorbesc cu mama nu intelege nimic a inebunit in adevaratul sens al cuvantului ...chiar nu situ ce sa mai fac, nici macar nu stiu de ce traiesc

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai si tu rabdare pana va iesi tatal tau din spital si mama ta va trece peste problemele actuale. Poti folosi timpul sa citesti foarte mult, esti la varsta la care cititul este principala distractie si relaxare. In vacante, poti citi pana la 14 ore pe zi, fara riscuri si fara sa te plictisesti.

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Buna! si eu eram in aceeasi situatie!
si tata era in spital, iar mama tot asa tipa la mine, mda parca a inebunit dar sa stii dupa ce a iesit tata din spital totul a revenit la normal happy

| schlau a răspuns:

Nu poti iesi afara.eu am 13 anni si nu ies afara de placere.nu stau la calulator ci invat sau citesc.citesc la greu. poti citi si tu ceva:o carte, doua, trei.