| Alex5363666 a întrebat:

Câte kg ați avut cel mai mult și cauza + efectu acesteia?
Eu la 16 ani la 1, 65 atinsesem 97 kg.Beam sucuri in fiecare zi,eram alcoolic 2, 5 kg de bere zilnic aproape ca sa fiu zmardoi cu cei din anturaj.La 18 ani m-am apucat de slăbit și după un an am ajuns la 65 kg. Avantaje:nu sa lăsat pielea,nu mai obosesc ușor,la față am căpătat contur
Dezavantaje: vergeturi burta,Șold,fund și brațe
Alergat pe stadion,dieta făcută de mine, haltere gantere și program de dormit.
Semnat un fost alcoolic de mic.

7 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

86kg la 1.74
Cauza, prea puțin somn, prea multă mâncare.
Am schimbat locul de muncă și am scăzut repede sub 80, fiind mai liniștit.

| Drimmero a răspuns:

77 de kg la 1.83 am avut cel mai mult, o greutate destul de buna, adica nu eram nici gras, nici slab, putin solid si imi placea asa avand in vedere ca am fost slab o buna perioada a vietii, am avut o perioada de 2-3 ani in care pusesem kg constant si ma rotunjisem frumos, mancam mult + trageam si de fiare, aveam obsesia unor brate mai mari, dezavantaje nu cred ca aveam in asta, imi placea asa. De la un timp am inceput sa slabesc, am avut o perioada stresanta, mancat haotic si prost si am inceput sa slabesc vreo 5-6 kg maxim dar se vedeau, mai toti cunoscutii mi-au atras atentia ca am slabit fata de cum ma stiau, inca sunt pe drumul ala sa pun inapoi pe mine, de data asta poate ating bariera de 80 de kg.

| ionur a răspuns:

Bro eram oboez anul trecut am trecut peste 100 lenjerie știi ca aveam 112 kilograme ultima oară da de când am început munca pe plajă și în construcții acum am 84 kilograme s-a dus burtica nu mai mănânc nici Dulciurile eu care rupeam la dulciuri acum doar redbul cu pene roșu este mâncarea mea altceva nu mănâncă sau beau am bani chiar am destui da dracu știe când vine ziua de salariu nici nu știu ce sa facă cu ei crede-mă în câteva zile ii fac praf 30 de milione am salariul pe luna și da ii fac praf nu știu ce fac cu ei dacă ma întrebi dau așa cui cei trebuie iau cine vrea ce vrea inima lui și atata asta e totul oricum nu am ce face cu ei nu-i dau pe alcool nu suport așa ceva nici pe țigări da dau la cine merita cine vad eu ca merită sau le iau ceva și atuncia sunt fericit cu adevărat.

| Alex5363666 explică (pentru ionur):

Și ce înălțime ai?

| ionur a răspuns (pentru Alex5363666):

Pai ultima oară aveam.170 da culmea ca când mam măsurat acum cel mai recent am 175 de fapt nici eu nu știam când eram obez eram mai mic ciudată răulaughing))))) și acum am 175 si atata mai mult nu am și eu mam mirat rău cum să am 175 când aveam 170 și mam măsurat de multe ori sa fiu sigur și da am 175 ciudată rău. Mam musurat și cu metru și cu o chestie era ca o banda și era pentru măsurat specila pentru înălțime.

| ionur a răspuns:

Bro ai o cruce pe poza._. Cringe rău._.

| Jessica1235 a răspuns:

Cel mai mult am ajuns la 56 de kg la 1, 65, în perioada în care mă dezvoltam (până atunci eram ca o scobitoare) după care am ajuns la sub 50 de kg fără să fac nimic. Mănâncam destul de multe dulciuri în perioada aia, acum nu prea mă mai omor după ele, dar fac și destul de multă mișcare ori am eu un metabolism bun.

Acum că ai slăbit trebuie să ai grijă să nu te culci pe o ureche ca să nu te îngrași înapoi. Cât despre vergeturi dă-le în colo că nu arată urât. Și eu am, la început mă deranjau dar am observat că majoritatea oamenilor au așa că m-am relaxat iar cu timpul m-am obișnuit cu ele.