| SatinEffect a întrebat:

Cate limbi vorbiti si in cat timp ati invatat limbile?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Native limba romana, dialect șvăbesc, mai mult vorbeam in limba romana in casa.
-limba germana-din filme, seriale, recunosc ca gramatica e grea, am învățat prin https://www.memrise.com/
-limba engleza -filme, seriale, documentare
-limba spaniola -telenovele
-limba norvegiana -https://www.memrise.com/ -o incurc cu germana, ceea ce e cam amuzant

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Vreo 8, din care 4 mai bine. 75 de ani.

| Hammurabi a răspuns:

Trei.
Româna, Greacă și Engleză.
Primele două, nativ, a treia am învățat-o de prin clasa 6 -7.

| gemeni6226 a răspuns:

Doua limbi la perfectie a doua limba am invatat la scoala limba mea materna nefiind romana si a treia engleza, la nivel mediu dar pot purta o conversatie cu absolut oricine in engleza si mereu m-i se spune ca ma descurc foarte bine. Engleza la nivelul pe care il stiu acum am pus bazele la liceu si am exersat pe siteuri de socializare.Sa zicem ca in 8 ani am invatat engleza la nivelul la care sunt acum.Iar limba romana in 12 ani cit a durat scoala.Si o exersez mereu traind in Romania.

| Nirvanaaa a răspuns:

Una nivel avansat, a doua - nivel mediu și a treia - nivel de începător spre mediu.
Înveți toată viața.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spaniolă și engleză.
Spaniola am învățat-o din telenovele iar engleza din culegeri, exerciții, citit-tradus.