| SatanistAteu666 a întrebat:

De ce se fac mai multe biserici decat spitale/scoli sau ceva util?
La fiecare colt de strada vezi cate o biserica.Ce penibil am ajuns si noi.

17 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

That coerență...

| FucktheSystem a răspuns:

Nici să nu mai gândești așa ceva, bisericile e bune, vezi că Dumnezeu știe ce gândești și o să arzi în iad dacă te iei de casa mântuitorului și stăpânului nostru. sad

Salvează-ți sufetul, Isus vine!

| Delmoniko a răspuns (pentru FucktheSystem):

Cuiva chiar ii vine. Mie. Ma duc la baie. Revin cu rezultatul happy

| FucktheSystem a răspuns (pentru Delmoniko):

Dacă iese în formă de Isus să uploadezi pe net, ăstea-s semne, îți zic!

| RAY a răspuns (pentru FucktheSystem):

Vad ca intri in apa pe frigul asta, o vesnicie de caldura nu isi strica treci in cazan

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns (pentru FucktheSystem):

Cu autobuzul? laughing

| FucktheSystem a răspuns (pentru wtxwhdxifdjebdd):

Iisus n-are nevoie de autobuz, Iisus vine în zbor, Iisus e peste tot, Iisus e aici, HAIL IISUS!

| Musique a răspuns:

Atâta timp cât la conducere sunt creștini, lucrurile n-or să se schimbe.

| RAY a răspuns:

Satanistule nu te super ca isi spun asa, in loc sa isi faci un viitor pui intrebari proaste pe TPU, ce isi pasa tie tu ai muncit vreodata de comentezi lasa sa se faca ce isi pasa tie, spitalele alea le-a facut ateul de ceausescu inviatil si mai va face

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Fiecare face ce vrea cu banii lui, exista o vorba numai prostul moare de grija altuia, iar noi romanii nu facem exceptie catusi de putin, daca fiecare si-ar vedea de patratica lui totul ar merge foarte bine si armonios, dar tu daca nu ai probleme vor exista niste invidiosi care-ti vor face

| sublime89 a răspuns:

Se stie deja. Suntem un popor de fanatici religiosi. Cred ca e un motiv destul de bun.

| Alphawolf a răspuns:

Clar nu este in regula, dar daca tu esti satanist, nici tu nu esti o pilda buna privind "utilul".

| ErrorFound a răspuns:

Crestinii nu le are cu gramaticile, ha?

Asta ma intreb si eu Satanistule, chiar as vrea s-o vad pe proasta asta de baubalica(acum chitobagul) ca se duce sa se-nchine la spital(9, preferabil).

Apropo, schimba-ti numele SA666, induci oile in eroare. O sa-i faca pe atei satanisti si chiar ne pasa de parerea oilor noastre despre noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa moara satanistii de ciuda.

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

De ce? Pentru ca 90% din populatia tarii e prea cretina sa vada ca este manipulare curata! Sau e prea cretina sa mai gandeasca totusi.Sa le iau credinta-n... javre cretine care fura de unde pot.Romania este cea mai bogata tara din lume sa stii.Pentru ca s-a furat din ea zeci de ani si inca ami au de unde fura.Pentru ce toate cacaturile astea de biserici? Pentru un zeu caruai nu i trebuie? Ce *** e asta? Acele biserici ar fi putut fi locuinte pentru fiinte sa zicem...REALE! Nu pentru rodul cretin al imaginatiei umane.Sunt om, si mi-e rusine cat de prosti pot fi unii oameni! Cum sa sustii ca exista ceva pentru care nu exista ABSOLUT NICI UN TIP DE ARGUMENT.Ci doar "crede si nu cerceta".Sau trebuie sa "simti".Vai ce convingator.Isi bate toate Europa p.l de noi, iar noi involuam tot mai tare rugandu-ne la o religie scrisa de ultimul parlit.De fapt parlit nu e ala care a inventat-o,se sterge la p.l cu taota lumea ala care a inventat-o,ca si-a batut joc de popolatie si uita ca are extindere in timp acest fenomen,si,cu toate ca suntem in secolul XXI, si oameni MODERNI, cu toate ca stim ca nu exista vrajitoriile, magia s.a., ne rugam ca prostii la icoane.Prea retarzi prietene.Si masonii chiar daca profita de noi,macar vor sa porneasca NWO,Noua Ordine Mondiala,care presupune un singur guvren care conduce totul, si preferata mea, FARA RELIGIE. ABSOLUT NICI O RELIGIE.M-m saturat sa tot aud despre atatea lectii de viata, despre atatea lucruri despre suflet, de la toti prostii si incultii care nu sunt buni decat ca sapalatori de veceuri.PLagi ale societatii.Cancere scoiale. Leprele lumii.Eu sunt pro pentru planul lor.Si ce daca fura de peste tot? Daca nu o fac Illuminati, o fac altii pana la urma.Si apoi, nu i chiar asa.Masonii au fabricat toate produsele de care sunt dependente cele ami multe persoane, Deci nu fura deloc.Doar te manipuleaza sa le cumperi.NWO ruleeeesss!

| Lămâie00 a răspuns:

"Construiti biserici reci cand e lipsa de locuinte
Ca nu ies bani din scoli, adaposturi si gradinite"

| BogdanVasc a răspuns:

Biserica este un spital pentru cei cu boli psihice, de ce crezi ca sunt asa multe in Romania?