| ~ Renata ! - ElectroGirl °•° a întrebat:

Cateva modalitati de reducere a stresului pls [-O

5 răspunsuri:
| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Iesi la aer, asculta muzica favorita dar care sa te si relaxeze.
Zambeste mult mai mult decat inainte si incearca sa nu mai apleci urechea la rautatile celorlaltihappyMananaca sanatos!
Numai bine!

| costymaximus a răspuns:

Relaxarea este o modalitate psihofiziologica de depasire a stresului. O relaxare eficienta este esentiala pentru a putea controla impulsurile si emotiile.
Cum va puteti relaxa singur?

* Alegeti un loc linistit unde sa nu fiti intrerupt;
* Inainte de incepe, faceti cateva exercitii de intindere pentru a reduce tensiune musculara;
* Gasiti-va o pozitie confortabila, fie ca stati intins, fie ca sunteti asezat;
* Incepeti sa respirati incet sau adanc intr-un mod linistit si fara mare efort;
* Incordati usor si apoi relaxati fiecare parte a corpului, incepand cu picioarele si urcand pana la fata si cap;
* Concentrati-va pe fiecare zona, gandindu-va ca se incalzeste si se relaxeaza;
* Ganditi-va la o vacanta de vis sau la un loc special in care v-ati dori sa fiti;
* Nu faceti niciun efort sa va relaxati. Pur si simplu lasati tensiunea sa dispara din muschi si dati-le voie sa se relaxeze usor;
* Stati in aceasta pozitie 20 de minute, apoi trageti adanc aer in piept si deschideti ochii, insa mai stati putin intins inainte de a va ridica.

| Mystique a răspuns:

Daca ne rogi tu asa frumoshee hee Ai putea sa incerci cu niste exercitii fizice, yoga, se elibereaza endorfina(hormonul natural anti-streslaughing, sa te relaxezi vizionand niste comedii bune, sa iesi la o plimbare cu prietenii, sa te odihnesti suficient, si somnul ajutawinking In concluzie incearca sa faci ceea ce iti place si sa nu te stresezi din orice nimicwinking Take care!

| oky a răspuns:

Bile anti-stres.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muzica ritmica, o conversatie cu prietenii... orice te face sa te deconectezi de la sursele de stres!