| anonim_4396 a întrebat:

Cati ani credeti ca va mai rezista Uniunea Europeana?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Deutsche Europäische Union cred ca va dăinui 1000 de ani

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Nu are cum, SUA urmareste sa o desfiinteze, nu mai sunt bani, tarile incet vor vrea sa iasa ca sa nu mai contribuie la UE, ca erau frati doar la placinte, la razboi inapoi.

Nu vezi ca Polonia acu s-a trezit sa ceara despagubiri nemtilor pentru WW2? De ce? Ca acum nu mai are bani sa le dea la polonezi, cat a avut sa le dea, n-au zis nimic.
Asa ca a dracu "Fratie" europeana. Anglia a iesit deja ca nu vrea sa stea in barca care se scufunda.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Mereu.

| Mosotti a răspuns:

Dupa mine cam maxim 3-4 ani. Sua oricum urmareste sa o desfiinteze.

| mgtow a răspuns (pentru Mosotti):

Ar fi mai bine asa. fiecare sa se descurce

| Mosotti a răspuns (pentru mgtow):

Exact, nu sa-mi zica mie ce sa fac, sa ne lase dracu independenti. Nu sa zica la Greci "aveti voie sa faceti doar agricultura si turism", doar sa nu le faca lor UE tarile puternice concurenta, e o idiotenie.

| Catrice a răspuns:

Maxim 10. Mă rog, dacă ajung eu președinte înainte să se împlinească ăștia 10 ani, atunci mai puținhee hee

| Florin9Florin9 a răspuns:

Până la sfârșitul lumii.Și chiar dacă dispare, va apărea ceva asemănător dar cu nume diferit.