| Deeaa a întrebat:

Cati bani ti-ai dori sa ai?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Atât cât să le spăl creierii la medici să nu mai fie şpăgari ca să-şi dea interesul pentru pacient!
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

500.000.000.000€ si 100.000.000.000€ s-ar duce la crucea rosie din asia (alimente, mancare si diverse bunuri pentru cei morti de foame).

| onasis1961 a răspuns:

Banii... si eu

Relatia ta cu banii – modul de a-i cheltui sau de a-i economisi – spune mult despre personalitatea ta. Suport al fanteziilor tale inconstiente, este nervul razboiului dintre dorintele tale si realitate. Iata o zona de razboi unde e necesara pacea.
-"Banii sunt tabu fiindca reprezinta ultimul refugiu al nevinovatelor noastre minciuni interioare; secole intregi de educatie religioasa nu se sterg in cativa ani! Sunt tabu, caci exista riscul de a va face sa va confruntati cu voi insiva. In acest caz, unitatea de masura este realul, adica puterea de a discerne in situatii concrete, cand realizati ceva cu ajutorul banilor. Sunt tabu atunci cand e vorba de ceva indicibil, punct de plecare al multor conflicte. Membrii unei familii se dezbina adesea in momentul in care se fac socotelile, cand se imparte o mostenire."

| Digital112 a răspuns:

Acum o sa spun : doar cat imi trebuie...

dar de fapt... fara numar.

| maryfanMJ97 a răspuns:

Foarte multi dar asta nu este pisibil