| Aurelia a întrebat:

Câţi dintre voi puteţi spune că sunteţi fericiţi?

Răspuns Câştigător
| AldanaBlue a răspuns:

Nu stiu daca poti spune ca esti fericit in fiecare minut al vietii tale. Mai degraba linistit, impacat cu tine. Cand te simti liber, cand nu te apasa nimic pe suflet, cand esti sanatos, cand ai realizari profesionale, personale... atunci esti oarecum fericit. Esti fericit cand se intampla ceva extraordinar in viata ta, cand apare o bucurie.Si asta nu e de durata, sentimentul dispare repede.
Si daca sunt fericiti, oamenii cauta mereu ceva care sa le dea palpitatii.

20 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Sunt fericita cateodata si nefericita uneori.Si -i bine ca e asa caci de n-ar fi nefericirea n-as sti ce e fericirea.In momentul asta sunt intre ele si asta-i cauza ca nu am gasit un raspuns mai bun.Astept sa rasara luna, plina in seara asta, mi-am ales melodia preferata, o ascult discutand cu voi si, ca sa ispitesc fericirea sa urce in mine mi-am pus alaturi un pahar cu vin rubiniu...Nu va trece mult, simt ca tristetea isi ia usurel talpasita...

| Bacemi a răspuns:

Senzatia aceasta nu este vesnica, este efemera. Fericirea tine de momente, in afara ei poti fi cel mult impacat cu situatia in care esti. Deocamdata sunt impacat. Fericit as fi poate pe o perioada mai indelungata cand as avea cui sa impart gesturi de tandrete si de iubire.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu sincer nu prea sunt fericita delocsadNumai probleme pe capul meu sad

| Cryssy a răspuns:

Eu sunt fericita pentru ca iubesc si sunt iubita. Iar iubirea este totul in viata. Este cel mai important lucru. Daca nu ai iubire eu nu cred ca poti fi fericit/fericita. Numai bine! Si sa ai parte de iubire in viata ta!

| xibalba a răspuns:

Fericirea continua nu exista, exista doar momente de fericire pe care fiecare om le are, asta in cazul in care stie sa aprecieze fiecare minut al vietii. Dar oameni din astia sunt f putini, pentru ca majoritatea asteptam fericirea sa fie ceva care ne izbeste aproape.

auran
| auran a răspuns:

Fericiti in totalitate poate nu, dar exista aceasta senzatie.

| MM a răspuns:

Da, sunt fericita.Nu stiu cat o sa dureze, nu stiu ce o sa fie dupa, dar ma bucur din plin de starea asta.

| georgiana a răspuns:

Eu sunt fericita in momentul de fata si incerc sa ma mentin pe linia de plutire.Ma bucur de fiecrae moment din viata si surprizele ce ni le rezerva aceasta.
Fericirea se invata.
http://www.youtube.com/watch?v=PjpwfIBfMkM&feature=player_embedded

| daniDeeDee a răspuns:

Din pacate, nu pot spune ca sunt fericit. sad

| iuandfto a răspuns:

Fericirea e trecatoare.

| danutzsan a răspuns:

Nu știu cîți dintre noi sunt fericiți, dar cu siguranță eu sunt, motive? sunt multe.

| costyn162 a răspuns:

Eu unul nu ma simt fericit. Din mai multe motive. Dar oricum eu iau fericirea ca o chetie mult mai complexa.

| StaRmAgiC a răspuns:

Fericita sunt atunci cand sunt indragostita si iubita.
Fericita atunci cand ii am pe cei dragii alaturii de mine.
Fericita atunci cand o persoana draga mie e si ea fericita.
Fericita atunci cand stiu ca am adus un zambet pe chipul unei persoane triste.
Fericita atunci cand reusesc sa fac din nimic un lucru maretz.
Fericita atunci cand imi pot implinii un vis.
Fericirea e trecatoare intr-adevar. Dar intodeauna tot ceea ce facem in viata ne-o facem cu mana noastra.Intodeauna trebuie sa stim sa iubim, sa intelegem anumite persoane, sa fim mai buni.Si sa facem din nimic un lucru mare.
Momentan nu ma consider o persoana fericita, dar fericirea mi-o pot construii pe parcurs prin optimism si buna voie.

| LNK a răspuns:

Corect, fericirea e o stare care e trecatoare, nu va fi vesnica. Totusi, cateodata ne mascam si spunem ca suntem si vom fi fericiti pentru totdeauna cand de fapt nici nu stim ce va fi in urmatoarea zi.
Toti am vrea sa avem fericirea vesnica si sa nu ne mai saturam de ea, dar ca sa fim fericiti trebuie sa avem familia, prietenii langa noi, adica persoanele pe care le iubim.
Totusi, cel putin putem zambi, si poate asa ne vom da seama ca e mai usor sa zambesti si sa fii fericit decat sa fii suparat.

blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Eu sunt cea mai fericita.

| just|breathe a răspuns:

Eu nu sunt fericita.Nu am mai fost demult fericita.In schimb pot sa spun ca unele lucruri pe care le intalnesc destul de rar ma fac fericita(pentru 10 minute). Cand ma gandesc la scoala, materii idioate pe care le urasc si la care iau note mici, colegi, la personalitatea mea, relatia mea cu ceilalti oameni...imi vine sa fac un gest necugetatstraight face. Sper ca sarbatorile vor veni cu ceva bun si vor atenua viata mea distrusa. Iarta-ma daca am luat-o pe aratura...

| mili_8806 a răspuns:

Nu sunt fericit in acest moment.
Am facut un mare pas spre fercire si astept sa vad daca nu a fost in zadar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fericirea e doar o stare, din păcate una trecătoare...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sant fericit.deci in starea fireasca a omului pe pamant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt fericita.happy Am un sot minunat, voi avea o casa in curand, suntem sanatosi atat noi cat si parintii nostri.Am oameni deosebiti langa mine, care ma ajuta sa trec peste orice.