| q2amyra a întrebat:

Cati sunt de aici cu mommy issues? Si voi ati ajuns in punctul in care cand o vedeti pe maica-ta va simtiti inconfortabil, nu o mai iubiti ca la inceput?

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Daca ai momy issues inseamna ca relatia ta cu aceasta se va proiecta si in relatiile tale cu ceilalti din jur, implicit problemele emotionale, de comunicare etc.Cel mai intelept e sa mergi la psiholog.

| VoidEternal a răspuns:

Nu prea se referă la asta mommy issues.

"Mommy issues" is a term used to describe the issues females face later in life due to the relationship they had with their mothers as a child. When referring to males, having mommy issues can mean being too close to their mother or seeking a partner who is like their mother, often comparing the two."
https://www.verywellmind.com/......es-5195106

| q2amyra explică (pentru VoidEternal):

Stiu ce inseamna mommy issues. Aici vorbeam de efectele care urmeaza dupa. Și cred ca se intelege ca mommy issues e atunci cand intimpini ceva mai putin placut din partea ei..intelegi unde bat

Răspuns utilizator avertizat