| anonim_4396 a întrebat:

Cazul fetitei tarata de procuroare pe jos.
Inteleg nu este ok cum s-a procedat dar nu cumva se face PREA MARE TAM-TAM si iarasi gunoaiele de televiziuni care apartin golanilor din parlament si servicii incearca iarasi sa distraga poporul de la ce manarii fac ei de fapt?
SI acest caz este sustinut de niste forte, nu de alta dar eu nu as pleca cu masina mea sa sustin o cauza a cuiva pe care nu-l cunosc cateva sute de KM daca nu cumva cei care fac miting NU SUNT PLATITI...
Sa fie oameni gen Soros care se implica si vor sa destabilizeze iarasi justitia?

14 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

De ce trebuie sa o dati mereu in politica?
Parerea mea (si mai spun o data, parerea mea si atat) e ca asistentei maternale i-a sugerat cineva de la DGASPC ca fetita e greu adoptabila (asa si era, copil marisor si de etnie rroma) si ca nu o sa o adopte nimeni prea curand, iar asistenta, ca sa mai ia niste bani de la stat in continuare si probabil sa isi faca anii de pensie, a mai amanat adoptia (multi ar proceda asa). Dar cand a vazut ca exista cineva care a cerut adoptia, s-a speriat si a inaintat si ea cereri de adoptie, dar prea tarziu. Cu siguranta nu s-au respectat procedurile, iar familia din America sigur au tras si ei niste sfori (ca asa se face in Romania) dar nu inteleg de ce la proces custodia a fost castigata de asistenta maternala si la apel judecatorul s-a razgandit si a schimbat sentinta. Asta e misterul dupa parea mea.
Cat despre circul ala, procuroarea clar nu are nicio scuza, dar si asistenta maternala ar fi putut sa o pregateasca putin, iar nesimtitii aia de parinti adoptivi parca ar fi venit sa ia o marfa nu un copil, practic in loc sa mearga sa vorbeasca cu fetita, ei au stat in masina si au asteptat sa fie luata cu forta.

| Simpatic a răspuns (pentru Bondarel99):

Nu la asta m-am referit ci la toata REVOLTA asta a 100 de oameni care nu au ce face pe acasa si se aduc acuze, prea mare tam-tam pentru nimic!
Este cu siguranta politic pentru ca deja s-ar cerut ancheta pana in al 10 neam, pana si sotul procuroarei este anchetat ...de ce? ca a tras de mana un pui de ciaora?
Si romanii daca erau destepti nu se mobilizau pentru asta, dar ei au fost cu siguranta iarasi "mituiti"de vreun destept care le-a dat si bani de benzina numai ca sa aiba cineva motiv sa scrie de rau prin ziarele internationale despre Romania.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Simpatic):

Foarte bine daca se fac anchete, dar stim foarte bine cat dureaza o ancheta in Romania deci vom mai auzi ceva de asta la anul daca avem noroc. Cred ca oamenii aia sunt pur si simplu solidari, asa se intampla in orasele mici. La mine in oras era o fetita bolnava si nici mie nu mi-a venit sa cred cati oameni s-au strans pentru ea.
Baia de arama are vreo 5000 locuitori deci 100 mi se pare chiar putin pentru ca au mai venit si din alte parti.
Nu mai subestima romanii, daca foarte multi sunt egoisti si inculti nu inseamna ca nu sunt foarte multi oameni cu suflet.

| Simpatic a răspuns (pentru Bondarel99):

Nu o sa-ti convina raspunsul meu dar eu vreau in tara asta ca romanii sa fie cu romanii si tiganii cu tiganii!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sa fie oameni gen Soros
Ce știi de Soros când îl acuzi?
Dar de agenți de influență sub steag străin care luptă pentru pace de nu o să mai rămână piatră pe piatră prin război hibrid și pentru drepturile pisicilor ai auzit? De carne de tun gen care sărbătoresc Piiiz Day, beau pișat, stau în cap, stau cu chiloții în vine prin metrou să dea revoluție și democrație la tot cartierul și apoi când se dă semnalul ies la rezist, de ăștia ai auzit? Or fi toți ai lui Soros sau or mai și ai lui Rasputin, ceva de genu?

| Simpatic a răspuns (pentru sadrian46):

Soros este un gunoi, o marioneta a unora foarte puternici, adica masonii aceia care se aduna la ora de la castelul cutare, se intra numai pe baza de cod si se pune la cale lumea. fiecare stat are anexat un Soros de acesta care cum spuneam este papusa celor descrisi mai sus, ei sunt scalvi dar scalvi puternici, daca stapanul lor direct este Satan si demonii sunt puternici, daca stapanii lor sunt niste demoni mai mici si ei sunt de putere mai mica (metaforic vorbind).
Prin definitie Soros este puternic pentru ca cei din spatele lui sunt cei mai puternici. Si nu ne referim la masonii de rang mic care putem fi si noi, ne referim la MASONI, liderii lumii mondiale, cum afirma documentarele ca ar fi Noua Ordine sau Elita.
Acesti oameni au nevoie de valeti ca sa creeze inechilibru in interiorul statelor pentru ca ei sa preia puterea foarte usor, fara razboaie sau chestii scumpe, caci razboiaiele costa zeci sute de miliarde, daca ar putea sa ia treptat puterea fara sa ridice un pai, apeleaza la vechea scoala de dezinformare in masa, si cum mass-media este prima sursa la care are acces tot prostul, pe acolo ne ataca, ne manipuleaza si fac oamenii sa creada altceva sau sa ia atentia de la lucruri mult mai importante...ai spus bine cam ce faceau la revolutie fortele straine cu boxele cu impuscaturi inregistrate si propaganda...
Ce inseamna sa preia puterea? pai e simplu deja s-a intamplat in toata Uniunea, exportam sclavi la pachet unii la altii, cumparam alimente nocive unii de la altii, vindem forta de munca si industrie pe nimic, luam tone de pastile pentru boli create de altii in laborator, ne impum ei cine este bun si cine nu la conducerea unei institutii a statului, ex. bosorogul de Mugur Iscarescu de parca nu se poate gasi in om mai bun ca el! ETC! Au ei dreptul sa faca asta la mine-n tara? Cine le-a dat dreptul asta!?
Cu Rusia nu m-as lamenta sa afirm ceva se prea poate ca chiar Rusia pentru ca este un dusman in fata acelor masoni sa fie oaia neagra,adevarul sa fie in alta parte iar prin propaganda acesti satanisti de ordin mare ne pot duce in razboaie care nu sunt ale noastre prin aceleasi forme de PROPAGANDA, adica s-ar putea sa luptam noi impotriva rusilor si ei impotriva noastra doar pentru ca o TERTA ENTITATE a vrut asa! Eu nu tin cu guvernul rus, ii urasc dar este posibil ca Rusia cum spuneam sa fie tinta masonilor elitisti pentru ca ei nu se supun lor... OBEY

| sadrian46 a răspuns (pentru Simpatic):

Ești Simpatik.
Eu am fost (și) ziarist.
Știi ce am învățat atunci.
Când vrei să te informezi pe surse cum se zice azi, verifică sursa, să vezi ce interese are.
Cei ce te-au informat pe tine, ca să ajungi la concluziile de mai sus, au știut ceva.
După ce tu vei ajunge să crezi cele ce afirmi mai sus, mintea ta va fi blocată.
Tu ajungând să urăști niște ficțiuni, fantasme, nu vei mai avea mintea limpede și liberă ca să te ocupi de problemele tale vitale și vei fi mai ușor de manipulat. Astfel vei deveni inofensiv în primul rând, și carne de tun al intereselor lor, care nu sunt interesele tale.
Dar pe aceștia tu nu îi vei ști, căci ai deja mintea formată să urăști fantasmele care ți-au fost băgate în cap.
Mi-e milă de tine, dar mai mult nu te pot ajuta.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Simpatic):

Si eu m-am mirat ca pe romani nu i-a interesat deloc de etnie are fata respectiva, nu am vazut niciun comentariu in acest sens, si asta e un lucru bun.
Te inteleg daca ai ceva cu tiganii (nici eu nu am o parere foarte buna despre ei, ca sa nu zic altfel) dar copiii nu au nicio vina, ei merita o sansa.

| Simpatic a răspuns (pentru sadrian46):

Multumesc ca m-ati terfelit, dar nu ma supar.
Eu va asigur ca sunt bine informat, nu are legatura faptul ca eu am depresie, stiu realitatea si traiesc in realitate nu am laitmotive schizofrenice.
Daca dv. nu credeti ca exista o mana de oameni mai puternici decat presedintii de state asta este dar va asigur ca nu am bagat nimic de la mine, iar eu sunt prea mic ca cineva sa ma faca sa cred ceva...nu ar ajuta pe nimeni la ceea ce cred eu.
Totul a pornit de la faptul ca mass-media dezinformeaza, dar si ei pot hali niste informatii false.
Daca eu maine imi inscenez moartea ca sunt cautat de niste golani sa ma omoare, facem inmormantare cu toate cele doar ca ea va fi regizat, PE CINE VA CREDE MASS-MEDIA? nu cazul concret ca omul a fost ucis si inmormantat?
Ei bine regie de aceasta proasta fac si acei Masoni si mass-media o crede de buna! si ep buna dreptate daca regia este buna nu stai sa cauti in adancuri...
Pe de alta parte sa nu uitam ca avem o serie de posturi TV si dv. trebuia sa stiti asta care sunt conduse din umbra de institutii...
Vi se pare normal ca Realitatea TV i-a fost luata cu japca acelui infractor fugit, de catre Gusa cu prietenul sau de la SeReI? ei bine mie cine imi prezinta stirile "realitatea" sau SEREIUL? cine manipuleaza poporul daca nu posturile tv?

| sadrian46 a răspuns (pentru Simpatic):

SRI-ul apără țara, și pe tine.
Asta știi, sau această informație nu a ajuns la tine, cea care trăiești realitatea?

| Simpatic a răspuns (pentru sadrian46):

SeReIUL asta care este implicat in guvernare care a ucis indirect mii de oameni prin cazul hexiparma, acest SeRei nu ma apara pe mine si pe nimeni, pe mine ma apara Dzeu si bata de baseball, in aceasta institutie eu nu am si nu voi avea incredere.
Daca gunoiul ala de Coldea nu murea poate aflam si noi cine a fost implicat in acel tun prin care vindeau apa la pret de dezinfectant profesional...se mai gandeste cineva cati oameni s-au imbolnavit ca ustensilele nu au fost sterilizate, peretii, sala de operatie etc?
Si atunci ce rahat face acest serei pentru mine sau tara? daca erau institutie corecta scoteau la inaintare vinovatii dintre ei...dar sunt o institutie politico-militarizata.
Am incredere in trupele anti-tero de la Serei dar nu in cei care stau la birouri degeaba ascultand telefoanele!

| sadrian46 a răspuns (pentru Simpatic):

Dacă nu ai habar despre ce vorbești și ce face SRI-ul pentru apărarea țării, măcar studiază situl lor să ma afli câte ceva.
Trupele antitero nu sunt ale SRI. SRI se ocupă de informații, de aceea are această denumire.
Bâta ta de baseball nu te poate apăra de dușmanii pe care tu nu poți să-i vezi și să îi cunoști. Există un front invizibil de care dta nu ai habar.
Acolo lupta este 24/7/365.
Si atunci ce rahat face acest serei pentru mine sau tara?
Te apără.

| Simpatic a răspuns (pentru sadrian46):

Nu are rost sa o mai lungim, eu nu deschid gura cand nu stiu un lucru : https://www.youtube.com/watch?v=bwwKg5yjXqE
are sau nu SRI trupe anti-tero? care de fapt sunt singurele trupe din tara noastra anti-tero.
Totusi am pornit de la o stire si am ajuns la a vorbi despre SRI

| Dismally a răspuns:

Cat timp telespectatorii sunt interesati de acest subiect se va tot dezbate. Nu cred ca a fost cineva platit sa iasa in strada pentru asta, pur si simplu erau revoltati de comportamentul autoritatilor fata de un copil.