| anonim_4396 a întrebat:

Ce a dorit acest coleg de serviciu?
Un el si o ea s-au cunoscut la serviciu iar acolo au inceput firesc o colaborare.Ea, la un moment dat, si-a exprimat dorinta sa plece peste un an de la acel loc de munca in alta parte.El a incercat insa sa o prinda cu niste sarcini la job care ar fi durat 2 ani, in felul asta sa o faca sa ramana.La inceput, ea a acceptat dar pentru ca au intervenit alti factori,o sefa care dorea de asemenea ca ea sa plece,s-a razgandit si l-a anuntat pe coleg ca e posibil sa nu mai fie aici in anul urmator si sa nu se bazeze pe ea neaparat, sa mai caute si alti colegi pentru acele sarcini.Desi el a manifestat interes ca ea sa ramana,din clipa in care ea i-a spus ca e totusi posibil sa plece peste un an,l-a determinat sa renunte total la colaborarea cu ea, sa-i ignore activitatile la serviciu si nu i-a mai trimis niciun email in care sa o anunte alte sarcini de serviciu.Practic,el i-a intors spatele total si definitiv.

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si ce treaba ave m noi cu povestea asta? Tu îi cunosti bine?