| Hitalix22 a întrebat:

Ce ai face daca astazi ar fi ultima zi a vietii tale?

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cine stie find finte emotionale e greu de spus, sa spunem ca vine un asteroid spre pamant mai avem doar 24 de ore de existenta imagineazati frica, depresia, tristetea, nebunia, nu poti afirma cum sar comporta fiecare individ, dar clar ca am muri multi de frica si de spaima

| LoveSleep a răspuns:

L-as f e pe Ray

| OldSoul a răspuns:

Uhm, a cam trecut ziua, au mai ramas 3 ore si 35 de minute, nu mai am timp de mare lucru deci, deci probabil as face ceva ilegal cu o vecina rolling on the floor

| Mayhem666 a răspuns:

As regreta ca am venit sa dau un examen in loc sa imi traiesc ultima zi torturand toate persoanele pe care nu le suport. Desi, mi-ar trebui mai mult de o zi ca sa fac asta, ca nu sunt putine acele persoane.

| ShaOfHatred a răspuns:

Le scriu la toti cunoscutii mei ca o sa mor, apoi o sa beau si pe urma ma culc.

| Samariteanul a răspuns:

As incerca sa fac tot ceea ce mi-am propus si sa-mi mai vad o data familia si prietenii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As plange!
Mi-ar fi greu sa accept ca de maine nu as mai exista.Aceasta neputinta mi-ar sfâşia sufletul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca astazi ar fi ultima mea zi thinking tot as face curatenie, ieiii love struck day dreaming

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o să-ți spun: 'm-aș sinucide înainte să mor' sau ' mi-aș petrece ultima zi în compania familiei și a prieteniilor'. Toți murim. Putem muri în orice moment sau mai putem trăi o zi și încă o zi. Îmi controlez viața până la ultima suflare. N-am certitudinea că azi mor sau trăiesc doar pentru că cineva face o afirmație. N-am nevoie de o așa întrebare ca să conștientizez ce este prioritar în viața mea. Nimeni nu știe când va muri. Nu aș face rău cuiva. Dacă faci rău cuiva doar pentru că 'știi când vei muri', nu mai suporți consecințele faptelor tale, asta înseamnă o neasumare a vieții. Nu mă las afectată de momente și oameni trecatori. I-au în mormânt doar ce-am în suflet. Aș trăi o zi normală, nu mi-aș impune un anumit tip de comportament pentru că am aflat că sunt muritoare. Indiferent cum îți petreci ultima zi vei fi uitat după moarte (mai devreme sau mai târziu) dacă n-ai făcut ceva remarcabil în viață. Nu contează ce faci în 24 de ore, dacă tu n-ai făcut nimic cu viața ta. Percep viața ca pe un 'vis' și moartea ca pe o 'trezire'. Dacă în 'vis' nu reușesc nimic oare reușesc când sunt 'trează'? Suntem muritori sub același cer.

| DrGoogle a răspuns:

O halba rece, o tigara si o partida nebuna de sex laughing

| Desireღ a răspuns:

Mănânc cât un elefant și stau cu iubiții mei pr, tu?

| Andwta a răspuns:

As lenevi, ce as putea face.

| 123495 a răspuns:

M-aș sinucide înainte să mor, ca să îi arăt lui Moartea că sunt mai șmecher ca ea, și nu mă ia când vrea ea...