| Tabia a întrebat:

Ce alegeti: bani sau dragoste? Argumentati.

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

E normal sa avem opinii diferite, dar eu consider ca banul nu aduce fericirea,, pot sa fiu cel mai sarac om de pe pamant si sa fiu fericit prin diferite lucruri, dar din fericire sunt un om modest si stiu sa pretuiesc toate momentele de fericire la maximum. Asa sunt si eu cand vad ceva ce-mi place si am banii munciti de mine in portofel, ma doare inima sa stiu ca se duc de rapa pe ceva,, dar stii cum se zice ' da-i inimii tot ce ai'. Eu unul nu ma simt fericit si implinit daca am hartii in mana, mai degraba ma simt doar satisfacut ca anulez o grija in +,, eu asa gandesc, eu asta sunt

17 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Amandoua. Dragostea nu sta in calea banilor si nici banii in calea dragostei. Fara bani esti un nimeni pe pamant. Daca ai o relatia bine intemeiata, banul si dragostea fac un intreg, se fac totul impreuna, daca o relatie se bazeaza numai pe bani, atunci dragostea nu exista, sunt doar interesele la mijloc.

| RAY a răspuns:

Eu aleg orice pe lumea numa dragoste nu, nu exista asa ceva e doar o iluzie atat, as alege inteligenta, degeaba ai banii daca esti prost, degeaba esti indragostit dar prost crezand in iubitica ta nelimitat care te face pe la spate, in viata trebuie sa gandesti totul rational, daca ai banii da aduc fericire dar daca i cheltui in mod irational isi vor aduce multa tristete, iar cu dragostea la cum sunt fetele din ziua de azi astept prima femeie Android

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ai bani ai parte (si) de dragoste. Fiindca nu este valabila si "viceversa", eu afirm ca primeaza banii. big grin

| Drimmero a răspuns:

Dragostea nealimentata de hartii!

| T0T a răspuns:

Ambele sunt necesare. Fără bani nici nu poți să trăiești dapoi să iubești.

| J0B0MAT a răspuns:

Money

| danay72 a răspuns:

Dacă ai bani cei din jur sunt mai mult pe interes,nu din iubire,însă dacă iubești poți face bani alături de persoana iubita. Oricum,banii se duc,dar iubirea adevărată nu moare niciodată. Apoi, fericirea nu stă în bani, ci sa fii alături de cei dragi, sa ai o viata împlinită și pentru mine personal, o relație strânsă cu Dumnezeul.

| gemeni6226 a răspuns:

Imi permit sa dau un raspuns muzical, sper sa placa, mie mi-a placut.https://www.youtube.com/watch?v=U9oaaxGdsOw

| ALGator a răspuns:

Da, sigur, cine nu vrea dragostea.
Dar odata cu dragostea se poate furisa si ura. Gelozie, invidie, dorinta de a-l domina pe cel pe care iubesti, pentru ca stii tu mai bine decat el.
Banul. E cih. Esti tinar. Ai niste vise sa iesi din mocirla in care te-ai nascut, Vrei sa faci o facultate, ai vise sa poti sa te ocupi cu ceva frumos, sa lasi ceva dupa tine dupa ce ai invatat suficient. Nu tine, pentru ca ai tai nu au sa-ti dea nici de haine.
Mai tirziu, te alegi cu un diabet si picioarele iti ajung numai rani pana la carne. Ai putea sa te tratezi, nu costa chiar mult. Dar trebuie bani sa te transporti la doctor, sa-ti adaptezi locuinta, sa maninci mincarea care ti se recomanda. Nu lux, ci strictul necesar. Problema e ca ti-au marit pensia de la 600 la 700 RON pe luna. Ar fi si aceia bani, dar baiatul tau, major de multa vreme, îi vrea si pe aceia.
Aleg dragostea. Mai ramane de gasit obiectul ei :-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu te aleg pe tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar una din cele 2 tine de foame laughing.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

E doar o iluzie ca banul inseamna totul,, chiar nu poti cumpara orice cu banii, fericirea nu sta in bani, nici n-o intretine, ci doar te ridica cu cateva trepte in societate

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Ma asteptam la mai mult de la tine, sa fiu sincer. Banii nu intretin dragostea? Hai mai, ce naiba. De ce se despart multi atunci din cauza plictiseli? Pentru ca stau toata ziua in casa si nu ies mai pe nicaieri. Ce sa mai zic de vacante calumea in Thailandia sau DUbai sau mai stiu eu. Nu am zis ca inseamna totul dar trebuie sa fii tembel sa zici ca banii nu ajuta cu nimic o relatie.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca de obicei nu vrei sa intelegi esenta, am zis ca nu inseamna totul, nu ca sunt egali cu 0. Aia e interes ce zici tu acolo, dar intr-un fel ai dreptate,, tot ceea ce este in societate este bazat pe un interes anume, ceea ce este foarte trist/

| Xelon a răspuns (pentru Drimmero):

Frate tunar nu te supara pe mine dar, un om care sta si il sustin parintii financiar nu cunoaste valoarea banului(nu ma refer la tine, ma refer in general) si eu aruncam cu banii, dar acum cum trebuie sa imi platesc chirie si altele am invatat sa pretuiesc banii, si sincer eu cred ca banii aduc fericirea in proportii de 90%.

| Drimmero a răspuns (pentru Xelon):

E normal sa avem opinii diferite, dar eu consider ca banul nu aduce fericirea,, pot sa fiu cel mai sarac om de pe pamant si sa fiu fericit prin diferite lucruri, dar din fericire sunt un om modest si stiu sa pretuiesc toate momentele de fericire la maximum. Asa sunt si eu cand vad ceva ce-mi place si am banii munciti de mine in portofel, ma doare inima sa stiu ca se duc de rapa pe ceva,, dar stii cum se zice ' da-i inimii tot ce ai'. Eu unul nu ma simt fericit si implinit daca am hartii in mana, mai degraba ma simt doar satisfacut ca anulez o grija in +,, eu asa gandesc, eu asta sunt

| NAT0 a răspuns:

Fiecare cu ce-l doare.
Cei care aleg bani, nu au bani.
Cei care aleg dragoste, mhm, s-ar putea să n-aibă nici bani și nici dragoste.rolling on the floor
În fine, eu aleg banul că dăh, aduce fericirea.
Mă plimb șio gen băjat finuț prin lume.
Și un exemplu? Și-a luat un prieten iph 7 și o tipă care până atunci nu se uita la el, se dă mai nou pe lângă el.laughing Deci există dragoste pe interes, csf.
În concluzie, te aleg pe tine, Marshmello. laughing
Banii-s la putere, pup jos, pa.

| Tabia explică:

Ma asteptam la alte raspunsuri din partea voastra.
Acum nu stiu cui sa-i dau funda..Mai incercati odata