| ℓανιηια a întrebat:

Ce alegeti intre iubire si bani?

Răspuns Câştigător
| Λησηумσцѕ a răspuns:

Clar iubire. Iubirea pura inlocuieste orice pana si banii (la anumite persoane).
Iar banii vin si pleaca, nu sunt lipiti de tine pe veci. Stii vorba aia: "daca ii faci cu orice pret banii nu stau langa tine"
Nici fara bani nu poti sa stai dar asta e partea a doua.
P.s: alege iubirea.
Ceau!

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Banii

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Banii. Iubirea nu tine de foame si frig. Si daca n-ai bani numai un partener slab de minte sta langa tine si poate nici ala. Iubirea merge in tinerete cand n-ai nici o grija, nici un gand. Cu vremea se schimba lucrurile.

| Musique a răspuns:

Ambele te omoară. Iubirea mai repede; aleg banii.
Baftă!

| sappy a răspuns:

Niciuna,nu poti sa alegi, trebuie sa lupti pentru ele!

| Sofer a răspuns:

Bani!

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Pe amandoua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hambele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubire :3

| Bøøgey a răspuns (pentru anonim_4396):

Vedea-te-as cum iubesti tu stand iarna pe-o banca in parc cu o zdreanta pe tine si fara o paine in stomac...

| Hakuouki a răspuns:

Ambele.

| Lαrisα a răspuns:

Amandoua. big grin

| Vi003 a răspuns:

Un tip practic, cu simtul realitatii, alege banii. Unul romantic, care a citit Sandra Brown, alege iubirea. Eu m-am gandit ca-i mai nimerita... iubirea de bani.winking

| milkie a răspuns:

Bani,ca iubire am. laughing

| ριтιкaa1998 a răspuns:

Buna happy
Aleg iubirea. De ce? Pentru ca banii nu te sustin,nu te saruta,nu te imbratiseaza si nu te iubesc. Banii vin si se duc, ei pleaca, nu stau cu tine sa-ti tina de urat. In schimb sa ai pe cineva drag langa tine, o familie care sa-ti fie aproape e tot ce ai nevoie.

Mai exista in schimb unii oameni care gandesc asa. Au bani, pot avea orice. Da, au bani o sa-si gaseasca pe cineva pe interes etc.
O zi faina!

| andreimrm a răspuns:

Iubirea cu siguranta, banii pot aduce multe probleme fie ca ai prea multi, fie ca esti sarac, si in nici un caz nu pot cumpara iubire.Eu cred ca daca iubesti si esti iubit si ai pe cineva langa tine poti realiza mai multe si te poti simti mai implinit decat daca ai avea un camion de bani...

| Ulv_George_1996 a răspuns:

Iubire, daca e iubire e tot... ^_^