| Alex9090 a întrebat:

Ce alegeti sa va indepliniti visul sau macar sa incercati pentru ca e unul nebunesc sau nu riscati si va angajati si munciti pana la pensie facand ceva ce nu-ti place?

7 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! In orice exista un risc. Fa-ti un plan bine pus la punct si da-i drumul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Stii totusi ca exista si varianta sa te angajezi si sa faci pana la pensie ceva ce iti place?

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns:

Depinde! Vei alege ce simti ca te face sa te simti mai bine, daca a risca te face sa te simti mai bine decat a nu risca, vei risca.
Si daca pierzi, te angajezi dupa aia.
Dar nu te simti bine riscand, nu risti.

| Hammurabi a răspuns:

Să mă angajez ar fi ultima opțiune, după ce aș epuiza orice altă variantă.

| danuker a răspuns:

Dacă știi ce vrei să faci, și crezi că ai putea face bani din asta, ai potențiali clienți, și ești dispus să riști, dă-i drumul.

Dacă nu... va trebui să faci ceva și pentru bani, sau pentru mâncare și adăpost.

Dacă vrei să evaluez mai concret, împărtășește-ne visul tău.