anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Ce alta solutie exista in afara de "izolare" pentru o fata care vrea sa evite capacanele si problemele pe care i le tot face un baiat?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Să nu mai vorbească cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! Eu in vacanta vin intr-un sat si la fel imi face probleme un baiat care nu stiu cum el face in sat sa se auda despre respective persoane ca fac prostii si una alta si despre mine a spus in sat ca fumez(DAR EU DIN POTRIVA CA NU FUMEZ CA VREAU SA TRAIESC SUTA DE ANI PANA MEA SI PLUS CA NU AS FACE ASTA NEVER).De atunci cand trecea pe langa mine cu gasca lui sau cand trecea pe langa mine in timp ce eram singura radea de mine.

O data l-am injurat inapoi(Am facut-o intentionat pentru ca mi se pare urat ca fetele sa injure)
O data i-am spus doar sa taca
Saptamana trecuta ghici ce am facuuuuuuuuuuuut rolling on the floor.
S-a luat iar de mine si am inceput sa merg in directia in care era el.Stiu,pare scoasa din Harry Potter cand Hermione i-a tras un pumn in fata lui Draco dar chiar asta am facut.M-a indreptat spre el si i-am tras una in fata dupa care una intre picioare



De atunci nu stiu de ce nici nu mai il vad pe strada mea.


Acum sper sa mai stau aici dar trebuie sa ma intirc in orasbroken heart


P.Sbig grinaca iti face probleme incercand sa iti arate ca te place nu stiu cum sa te ajut dar daca nu esti genul care la nervi sa incepi sa dai in el nici asa nu prea am cum sa te ajut.


Acum sper totusi macar (daca nu ti-am fost de folos) te amuzi macar putin la povestea mea.

Paaa! Noroc!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ti se pare ca o place, baiatul care are alta iubita si o trage pe fata (victima) intr-o capcana care ii face probleme si ii avantajeaza iubita sa castige ceva din pierderea victimei, ti se pare ca ii place de ea sau ca vorbeste ea cu el, cand el nici macar nu-i permite sa-l cunoasca ci doar il "vede" ca fiind iubitul fetei aleia?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pai tu ai spus doar ca iti face probleme si nu ai spus in ce sens.Deci,eu mi-am spus povestioara. Nu stiu ce sa-ti spun.De izolat nu te izola ca ai o viata. Esti adolescenta, traieste-o.Cand il vezi indeparteaza-te de el.
Eu credeam ca te place si nu are iubita dar te necajeste sau asa ceva.

Nu am inteles bine.Scuza-ma!