| anonim_4396 a întrebat:

Ce aplicație vă place mai mult dintre Meet, Zoom, Teams, Skype și Discord?

8 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Discord.

| anonim_4396 explică (pentru Ronnix):

Poți face screen sharing pe discord?

| anonim_4396 explică (pentru Ronnix):

Pe discord nu se pot conecta alții fără cont, nu?

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Discord, dar de nevoie anul trecut am făcut pe Zoom și anul ăsta pe Teams orele

| anonim_4396 explică (pentru Florin9Florin9):

Și care ți se pare mai ok dintre Zoom si Teams? Cu care te împaci mai bine?

| Florin9Florin9 a răspuns (pentru anonim_4396):

M-am obișnuit cu Teams avem camere separate pentru fiecare materie

profeosorii ne pun materialele acolo, gen la camera cu materia este secțiunea de atașat fișiere, există o oarecare ordine deci, nu se amestecă materiile sau materialele

Camerele sunt create și pur și simplu ai panou care te întreabă unde vrei să intri, la zoom era chestia că profesorul trebuia să trimită aproape de fiecare dată un link cu câteva minute înainte de oră ca să știi unde trebuie să intri și asta era un oarecare disconfort

La zoom mai era o chestie că după 50 de minute sau cât era te deconectează automat dacă nu ai versiune cu bani sau ceva de genul și nu era chiar plăcut să deconectezi 30 de persoane și să trebuiască să meargă la link iar pentru a intra ( La Teams a cumpărat facultatea ceva licență și nu avem problema asta)

Și ceva ce îmi mai vine în cap acum... Pe Teams intri doar cu un cont special pe care doar un student îl poate avea, se evită situații mai penibile când mai intra câte unu pe Zoom la mișto și punea manele sau alte chestii ( nu s-a întamplat la noi dar amvăzut videoclipuri pe YouTube).