| doarUnCopilprost a întrebat:

Ce as putea face sa nu mai am o viata monotona si depresiva?

10 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Daca afli,sa imi zici si mie.
Sunt cam in aceeasi problema
Dar. daca aflu,revin si iti zic si tie aici
OK?laughing

Sa faci lucrurile care iti place, hobbyurile, micile placeri, bucurii si sa gandesti optimist si pozitiv.
Stiu e greu, vorbesc din experienta personala.
Oricum fericirea se atinge greu.Si dureaza foarte putin.
Important e sa ai momente si de bucurie.Altfel nu e bine.
happy

| RAY a răspuns:

Sa uiti ca traiesti

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Baga legale, si fa parkour!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sa te indragostesti.

| UnBroken2016 a răspuns:

Ce viata patetica trebuie sa ai sa ii spui cuiva asa ceva?

| ShaOfHatred a răspuns (pentru UnBroken2016):

Cred ca propozitia ta nu ar trebui sa aiba semnul intrebarii. In loc sa ma critici pe mine puteai sa ii dai un raspuns mai bun, dar, nu esti in stare de asta. In ultima vreme parca toti au o viata depresiva.Ei habar nu au cum e sa pierzi pe cineva, dar ei au o viata trista. Scuteste-ma.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Esti cumva prieten cu el de bagi chestii asa din burta? Nu. Alta dovada a prostiei. Raspuns mai bun am dat la alte intrebari dar cand vezi ca esti criticat pentru ca ajuti incepi sa te doara in fund de altul. Poate sunt nesimtit dar nu mitocan incat sa ii spun cuiva sa isi ia viata.

| Aberdeen a răspuns:

Mișcare! Ăsta este, pe de-o parte, secretul. Ar trebui să-l ții minte și să-l pui în practică, pentru că după restul va veni de la sine.

| Anonim2322343a a răspuns:

Incearca sa te destinzi, sa faci mai multe lucruri care iti plac, sa iesi afara, sa te intalnesti cu prietenii.

| iwanttodestroytheworld a răspuns:

Of, nu-mi place sa vad persoane care sunt in aceeasi situatie pe care am avut-o si eu, si desi s-ar presupune ca stiu sa dau sfaturi fiindca am experientat asta...ei bine, habar n-am, pur si simplu mi-am schimbat modul de gandire, si nici macar nu stiu cum anume am facut-o. Am avut o perioada in care imi uram viata si uram toate persoanele din jurul meu, in special familia, dar nu era o ura din aia de copil nemultumit ca a fost pedepsit, ci chiar mai mult, ma trezeam si adormeam injurandu-i si dorindu-le raul dar cumva am ajuns sa ma schimb si sa-mi doresc sa devin o persoana pozitiva iar acum ii fac sa rada la fiecare masa, sau ies cu ei in oras. Deci, asta este, trebuie sa-ti schimbi modul de gandire...cumva. Cred ca trebuie sa petreci mai mult timp alaturi de persoane care te fac sa te simti bine, trebuie sa ai macar un prieten mai apropiat cu care sa iesi, sa te distrezi, uite ce zi frumoasa si insorita e, doar nu vrei sa stai in casa, nu? Ia niste bani si cumpara-ti o inghetata, sigur o sa te simti mai bine.winking Pupici!