| anonim_4396 a întrebat:

Ce ati ales/ati alege intre un job la birou si unul care implica munca fizica? De ce? Pentru aceia dintre voi care muncesc,jobul actual l-ati gasit prin cineva (pile) sau altfel? Ce salariu aveti? (cu aproximatie, nu neaparat cel exact). Fiti sinceri!

8 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Birou. Am dat interviu si am intrat exact unde am vrut. De ce aici? Din cauza circumstantelor, a facultatii si a banilor.

| SilentRain a răspuns:

Nu prea îmi permit sa fac figuri, unde e salariu mare si ma angajeaz e ok pentru mine
Salariu actual 12000 lei +bonuri de masă 200-300 lei

Răspuns utilizator avertizat
| SilentRain a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

In lagăr

| RoCkKiD a răspuns:

Daca ar plati la fel as vrea unul mai fizic. Pe mine personal ma enerveaza partea asta statica..doar te muti de la birou intr-o sala de sedinte sau pana la aparatul de cafea/apa.

Salariile sunt confidentiale.

| siriusblack98 a răspuns (pentru RoCkKiD):

Nu de alta dar daca-mi spuneai salariul te stiam la sigur cine esti in realitate cu numele asta Rockkid si veneam la usa ta sa iti spun ca am aflat ce salariu primesti pe luna laughing

| FreddieM a răspuns:

Cei care,, aleg" munca de birou o fac de necesitate, nu din vocatie sau placere.
Cunosc adevarati maestrii artizani in fier forjat, care nu ar renunta la pasiunea de a crea reale opere de arta pentru nici un loc in birou la caldurica, cu tot confortul din lume. Cunosc specialisti scenografi si artisti, sculptori care transpira litri de sudoare in opera lor, dar satisfactia muncii lor nu are pret.(ma includ in categoria celor care nu ar face,, munca" de birou)
Intrebarea nu are fundament tipule, cei care vor birou sunt pierduti, niste sclavi ai sistemului, angajati fara speranta care stau permanent cu ochii pe ceas asteptand sa treaca timpul.
Jobul meu l-am gasit prin metoda,, punct ochit, punct lovit" prin propriile competente.
Salariul este pe masura, sunt expert in domeniul meu, e mai mult decat iti poti imagina.
Pace

| wpetterssone a răspuns:

Eu lucrez la birou și pe teren, principala muncă a mea este cu creierul, calcule, probabilități, vederea în spațiu și altele. Nu aș alege munca fizică în locul acestui serviciu deoarece munca fizică o consider mult mai obositoare. Jobul actual l-am câștigat prin concurs de selecționare. Salariul este confidențial, medie la 4000 EUR/ lună.