| fdfgdgd a întrebat:

Ce ați face dacă ați câștiga o sumă mare de bani la un joc de noroc? Cum ați cheltui sau cum ați investi banii respectivi?

6 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Pentru prima data as da o parte din suma unor cunoscuti sa scape de rate.
Apoi...
Probabil mi-as face o alta casa undeva la periferia unui oras, cu un garaj mare, eventual as mai lua cate o casa si prietenilor mei/familiei in apropiere, mi-as cumpara cateva masini ca deh, pasiunea mea.
Sau, daca stau bine sa ma gandesc, mai bine m-as muta in SUA, incercand sa-mi iau si familia, prietenii, (si "sora" mea geamana din alta mama, daca vrea sa vina mwhahahahahaha :* )ca nu-mi prea place ce se intampla cu europa, si daca mai raman ceva bani, incerc sa ma bag in afaceri.

| SG1995 a răspuns:

Cred că prima dată mi-aș lua un apartament, apoi aș băga o parte în bancă pentru zile negre, iar ultimi i-aș investi într-o chestie care mă ajută pshic, fizic, și spiritual. Și normal aș încerca să-i ajut și pe cei din jur, dar prima dată mă ajut pe mine ca apoi să-i ajut pe alți. Altfel cad din lac în puț.

| GoldenZenith a răspuns:

Jumatate investitie, jumatate donatie.

| 393Dan a răspuns:

Le-as da la saraci. Nu m-as simti bine sa pastrez eu banii castigati de pe jocuri de noroc, ca totusi e pacat.

| CdeMetal a răspuns:

Dacă suma e mare încerc să ajut cinematografia românească.

| AdrianaLacan a răspuns:

Cat de mare? Eu as investi, daca nu intr-o mica firma, in ceva profi. Asta daca nu ai planuri pentru o locuinta, sau amenajarea ei. Sunt atatea lucruri care le poti face...