| MultPreaInteleptulTractorist a întrebat:

Ce ati face daca ati descoperi intamplator ca o ruda foarte apropiata (parinti, frati, surori, copii, etc) se drogheaza? Ati interveni in vreun fel (macar cu un sfat) sau v-ati face ca ploua si v-ati vedea de viata?

13 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

Normal ca as interveni.sigur ar gasi ajutor la un centru specializat, asta as face

| Wehrmacht a răspuns:

Depinde si de drog. Daca ar fi Marijuana de exemplu sau ceva ca asta as cere un fum.
La parinti si copii nu stiu ce as face. Daca ar fi droguri usuoare mi s-ar rupe mie de ce fac ei, daca ar fi ceva gen metafetamina nu stiu cum as reactiona.De acei copii mi s-ar rupe mie din moment ce nu-s ai mei si sansele de a se stabili o relatie(nu fiti cretini) intre mine si acei copii sunt undeva sub 0.
Cred ca cel mai mult mi-ar pasa de frati surori,veri,verisoare. Daca ar fi vorba despre droguri ce nu produc dependenta as propune sa ne facem o plantie proprie.
Verisoarele care s-ar droga mi-ar provoca si o mica exictare, nu stiu de ce, poate psihopat sau ceva similar si poate ca sunt dar putin imi pasa.
Oricum nici eu nu-s ala caruia sa-i pese de ce e bine si ce e rau si fac o gramada de tampenii care-mi pot pune sanatate in pericol chiar daca nu ma droghez dar inteleg cum e sa fi dependent de ceva(orice) chiar daca-ti poate pune sanatate sau viata in pericol deci nu as avea o reactie spectaculoasa sa sar, sa ma ingrijorez, sa ma duc pe la centre de dezintoxicare fara sa stau dracu' putin si sa ma gandesc ca pe aia or sa-i intereseze de unde dracu' avea ruda mea drogurile si le pot face mai mult rau decat bine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mult prea inteleptul internetului a deschis gura si aici fara sa stie ce spune, lasa o ca nu ai cu cine vorbi, e pe treaba ei/lui.

Ca sa iti raspund la intrebare, as apela la ajutor profesionist (clinica de dexintoxicare) ei te pot sfatui cel mai bine ce sa faci.

| MultPreaInteleptulTractorist explică (pentru suntserios):

Mesajul din prima farza mi-e adresat mie sau lui CeraselaIoana?

| PedoBarbie a răspuns:

Aş interveni.

| Duucu a răspuns:

"Lasă-i" - vorbești cu diacritice dar scrii greșit...
Revenind la întrebare: normal că aș interveni, familia e singurul lucru de care sunt cel mai atașat emoțional, și normal că le-aș vrea doar binele.Desigur,respectul meu ar scădea mult, poate cu timpul dacă se schimbă și ei/el/ea îmi voi schimba și eu opinia.

| MultPreaInteleptulTractorist explică (pentru Duucu):

E aici ca sa provoace deci incearca sa-l ignoriwinking Nu are o viata reala asa ca scopul lui este sa se distreze pe net.

Răspuns utilizator avertizat
| Duucu a răspuns (pentru MultPreaInteleptulTractorist):

M-am prins

| Theo94 a răspuns:

Mai intai as da atacul la portofel, dupa incerc sa-l ajut, apoi cand o sa intrebe unde sunt banii, spun ca i-a dat pe droguri!

| Ingerulrebei a răspuns:

(N-am diacritice deci sper sa intelegi) Dupa ce, ca nici nu stii gramatica :,, de'' mai si comentezi ca nici nu stiu ca, ce =]]

| Ingerulrebei a răspuns:

Diactice? =]]

Răspuns utilizator avertizat
Întrebări recente