| anonim70 a întrebat:

Ce ati face in locul meu daca ati avea o mama alcolica si o sora bolnava cu capu? Mie una mi-as lua zilele dar mi-e frica de moarte.Mai simt si eu nevoia sa vorbesc cu cineva ca altfel imi pierd mintile.

4 răspunsuri:
| AnoAnonima0 a răspuns:

Le-as face zile negre.Pai in primul rand, când e mama ta e trează încearcă să îi zici cu frumosul să nu mai bea și dacă tot nu înțelege ascunde-i băutura undeva sau poți să îi golești sticla și să îi pui altceva.Si ghici ce se va întâmpla? Se va duce sa bea in alta parte iar tu îi iei toți banii și le duci tatălui tau.In legătură cu sora ta să nu o bagi in seama.

| anonim70 explică (pentru AnoAnonima0):

Am incercat cu golitul sticlei de bautura nu merge face scandal ma face in toate felurile ma mai ia si la bataie

| AnoAnonima0 a răspuns (pentru anonim70):

Daca face scandal fa mai tare și nu te lasă. Spargei toate sticlele.

| Alangi99 a răspuns:

Buna,

Sincer chiar imi pare rau pentru tine, este asa aiurea cand vad ca unele persoane trec prin asa ceva sad Eu te as ajuta cu placere cu sfaturi, dar nu stiu cat de bine m as descurca sad Cred ca ai nevoie de consiliere

Sper ca te am ajutat!