| anonim_4396 a întrebat:

Ce ați vrea să schimbați la învățământul din România?

10 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Like Tot

| Freya1 a răspuns:

Profesori normali cu rabdare si mai bine pregatiti care sa trateze totul la egalitate. Extragerea chestilor utile din lectii si materii.Mai multa practica si posibilitatea de o calificare celor care vor asta indiferent de modul in care iti.doresti sa mergi liceu sau profesionala.Copii cu probleme de comunicare sau integrare sa primeasca sprijin si ajutor.Profesori sa nu mai jigneasca elevi.....etc lista e lunga plus reamenajari, carti noi, investiti...

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Sunt multe lucruri ce ar trebui schimbate dar n-ai cum, sistemul asta e la pamant.

| Caro34 a răspuns:

Enorm de multe insa totul oricum nu ar avea sens de vreme ce nu vrem sa invatam... Numai bine!

| Mieeez666 a răspuns:

Tot. laughing

| CleanHeart a răspuns:

Multe.In primul rand as dori ca profesorii sa nu ne mai trateze cu superioritate si sa se tina de toti elevii pana si de aia care nu invata, are trebuii sa ii ajute sa dea de gustul cartii si sa se ocupe la fel de ei asa cum o fac cu ceilalti, as avea multe de spus suntem tare invechiti fata de educatia din alte tari.

| Staind a răspuns:

Hm, sa vedem.
Tot.

| Raniaa a răspuns:

Tot!

| cyupaku a răspuns:

Consider ca trebuie sa inbunatatim modul teoretic dar sa ne axam mai mult pe un modul practic

| OneReason a răspuns:

In loc de carti tehnologie.