| BlackRainbow a întrebat:

Ce cărti frumoase ştiţi? happy
[ Sf. uri in special, dar nu cu droizi! Cărţi cu vampiri, spirite, vârcolaci gen seria : "The Vampire Diaries" ]
Cele mai interesante titluri de cărţi... Fundiţa:*!

Răspuns Câştigător
| Firefly a răspuns:

Tobe, fete si placinta periculoasa:Jordan Sonnenblick - carte care te invata sa iti pretuiesti familia
Ciresarii- Constantin Chirita
Jurnalele vampirilor-L. J. Smith (cartile dupa care s-a facut serialul "The vampire diaries")
Twilight- Stephenie Meyer
Elevul Dima dintr-a saptea- Mihail Drumes
De veghe in lanul se secara- Salinger
Harry Potter- desi poate ai vazut filmele,iti recomand sa citesti cartile deoarece sunt mult mai bune si mai interesante. (in ultimele carti HP este deja adolescent)
Anne Brashares-seria Pantalonilor călători- stiu ca numele e ciudat :)) dar cartile sunt foarte interesante
Gossip girl
Caroline Pitcher-Prăjitura de la ora 11
La Medeleni- Ionel Teodoreanu
Varsta perfecta - Haether Skyler
Zodia indragostitilor - Giulia Carcasi
Eu cu sora mea mai mica - Jennifer Weiner
ACADEMIA VAMPIRILOR : Richelle Mead
Cartea adolescenţilor:Josh McDowell şi Bill Jone
Chris Manby-Casatorie din interes
Jurnalul lui Bridget Jones-Autor: Helen Fielding
Carti din colectiile:
http://www.pravaliacucarti.ro/Trendy-c-327.html
http://www.librariaonline.ro/......t_info.php
http://www.librarie.net/......ultate.php :)Sunt carti usoare,pline de umor.

2 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

Citeste cartile scrise de Jules Verne, Alexandre Dumas, Karl May, cu certitudine iti vor placea.
Lectura frumoasa.

| coMpLeT a răspuns:

Pai mie imi plac foarte mult cartile de Jules Verne, gen:"20 de mii de leghe sub mari, 2 saptamani in balon, o calatorie spre centrul pamantului" dar mai imi plac si cartile"Nazdraveniile lui Pacala", nu stiu daca sunt ele sf dar sper sa iau si eu fundabig grin