| cicilica a întrebat:

Ce carti imi recomandati pentru clasa a 6a? va rog am nevoie. mai trebuie sa citesc 7 si nu stiu. am citit:
-print si cersetor
-cartea junglei
-5 saptamani in balon
sa fie de 150-250 de pagini

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Piciul de Alphonse Daudet, Baietii de pe strada Pal de Molnar Ferenc, Turistul singuratic de Tudor Popescu, Capitan la 15 ani de Jules Verne, Floare intunecata de John Galsworthy.

| TeoPT a răspuns:

Ce ma enervati cu funda asta a voastra.

in fine.raspunsu meu:
crezi ca profa o sa va controleze pe toti din clasa daca ati citit 7 carti?laughing plus ca mai are si alte clase...citeste si u acolo nu neaparat pentru profa.pentru tine

O carte foarte frumoasa in jur de 100-200 pagini este "O calatorie spre centrul pamantului" de Jules Verne. iar o alta carte.este superba. dar e roman.in 3 volume(in total peste 1300 pagini) este Winnetou de Karl May... odata ce te-ai apucat nu te lasi pana nu o termini, iti garantez.

Spor la lectura.

| cicilica explică:

Va rog dau funda

| thpop a răspuns:

2000 de leghe sub mari...

| Andreea_8766 a răspuns:

Eu iti recomAND CEVA CE TREBUIE SA CITESTI PANA INTR-A 8A:

-Morometii
-Baltagu
-Mara
-La Medeleni vol. 1. 2. 3.
-Moara cu noroc
-Popa tanda
-Momente si schite de I.L.Caragiale(Doua loturi)

| silviu_4112 a răspuns:

O calatorie in 80 de zile

| silviu_4112 a răspuns:

O calatorie spre centrul pamantului, ocolul pamantului in 80 de zile la medeleni, vizita, morometii