| Andrei200202 a întrebat:

Ce contează mai mult pentru voi: Înfățișarea unei persoane sau felul ei de a fi?
In ce proporții contează aspectul fizic-felul de a fi in găsirea partenerului de viață? De exemplu pentru mine e 25-75%

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Conteaza aspectul fizic cat sa fie suportabila. Nu pot fi cu una cu suflet bun, daca mi-e rusine sa fiu vazut cu ea. Aia e. Nu ma simt prost pentru ca sunt asa, sunt destule greble mai proaste decat mine, care nu ar fi cu mine pentru ca am Opel si pisica, in loc de BMW si pitbull. Fiecare cu standardele lui.
Dupa ce trece ca "acceptabila" sau chiar frumusica, totul tine de felul ei de a fi. Poate fi si Antonia, daca nu ma regasesc langa ea, aia e.

4 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

E bine sa nu fie urit dar degeaba e frumos daca nu-mi place felul sau de a fi.Asa am gindit in tinerete si am avut noroc ca el sa si arete bine si sa si -mi placa felul de a fi.Acum felul de a fi al unei persoane pun pe primul loc, dar degeaba caci desi nu ma mai intereseaza aspectul exterior, nu gasesc un om al carui fel de a fi sa ma cucereasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

20-80
Conteaza cel mai mult sa placi si sa te placa acea persoana. Dragostea sa nu vina doar dintr-o parte. Sa va potriviti la vorbe, la activitatile pe care le faceti, pasiuni, etc.

| Andrei200202 explică (pentru anonim_4396):

Da, dar stau si ma gandesc. Dacă cunoști pe internet o fată cu care te înțelegi de minune, aveți aceleasi pasiuni si decizi sa iti dai o întâlnire cu ea pentru a o combina. Te duci la întâlnire și când ajungi o vezi, o fată "plinuță" (nu, n am nimic cu ele) cu un aspect care nu te satisface. Mai spui că contează 20% aspectul ei fizic și că nu te va împiedica decât atât?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andrei200202):

Daca ai vazut cum arata din prima pe net si nu ti-a trimis o poza de model, inseamna ca a fost sincera. Daca arata altfel decat in poze clar ca a fost o prefacuta. Daca vrei ceva serios cu ea nu te intereseaza imaginea pe cat intelegerea dintre voi. Poate sa fie foarte frumoasa dar daca nu simtiti nimic si va uitati pe pereti dupa 5 minute, ce fel de relatie mai e aia? Nu ajunge numai ambalajul, Trebuie sa fie o conexiune intre persoane care ii face sa stea impreuna, sa nu se plictiseasca si sa nu mai aiba ce discuta dupa cateva minute pentru ca nu au nici o tragere de inima sa interactioneze.