| AuRevoirSimone a întrebat:

Cat de mult conteaza pentru voi aspectul fizic al partenerului? V-a fost vreodata rusine cu persoana iubita?

Răspuns Câştigător
| Alisa a răspuns:

Pai pot sa iti spun ca pentru mine nu conteaza atat de mult. Dupa acest lucru mi-am ales si iubitul, el nu are cine stie ce muschi sau mai stiu eu ce, este slab, dar eu il vad cel mai frumos si nu ma intereseaza parerea celorlalti. Chiar mama mea este impotriva lui din cauza aspectului fizic, care pe mine nu ma intereseaza, chiar ea vrea sa ma despart de el, atunci ce sa mai zic de cei din jur... daca ea nu este alaturi de mine.
Eu la inceput m-am indragostit de felul lui de-a fi, de felul in care ma facea sa ma simt cand eram langa el, de caracterul lui, si apoi cu timpul, am invatat sa il iubesc exact asa cum este el, sa ii iubesc fizicul, sufletul, tot, tot. Desi la inceput imi era un pic jena ca este slab, acum nu ma intereseaza acest lucru, ma mandresc cand ies undeva cu el, deoarece valoarea unui om nu sta in aspectul fizic. EL este minunat, si alaturi de el ma simt cea mai speciala si deosebita persoana. happy

18 răspunsuri:
| Dizzydizz a răspuns:

Buna intrebare!
conteaza 30 %
Si sincer acum, e mai bine sa ai alaturi o persoana cu sentimente nobile.
Odata cu varsta frumusetea se pierde.Si cu ce ramai?
Cu regretul...
deci conteaza comortamentul in special

| Emeraude a răspuns:

Doamne fereste, pai daca-l iubesc, inseamna ca nu-i vad defectele. In dragoste esti deseori orb, risti sa vezi doar ce-i mai frumos la persoana de langa tine. Eu personal n-am avut niciodata de ce sau de cine sa-mi fie rusine, iubitul meu e... aproape perfect big grin. S-a mai intamplat cateodata sa faca pe nebunu' pe strada, sa treaca pe rosu in trafic, sa ma ia in brate si sa ma "ameninte" ca ma arunca in fantana... dar cred ca mai degraba m-am simtit eu penibil in acele momente, nicidecum sa-mi fie rusine cu el.
Eu consider ca daca te simti jenat de aspectul persoanei de langa tine, mai bine il/o lasi, ceea ce simti pentru el/ea nu se numeste iubire.
Succes!
Pa-pa!

| Silvia a răspuns:

Contează... Dar nu mult. Până în 50%. Da, mi-a fost rusine cu persoana iubită, dar nu pentru felul in care arata, ci pentru că avea un comportament de nebunlaughing.

| Sოﺁℓε a răspuns:

Nu! nu conteaza cum arata pentru mine conteaza cum arata 40 % sa ma iubeasca si sa se poarte cu mine cum ma port eu cu el nu conteaza numai aspectul fizic desi in zilele astea numai asta mai avem.

| andreii2 a răspuns:

Daca esti cu o fata/un baiat, iti dai seama din prima daca il/o placi sau nu.
Se poate intampla sa-ti fie rusine de felul in care se comporta. Daca nu iti place nu mai iesiti impreuna.

| soricica a răspuns:

Nu conteaza foarte mult aspectul fizic, sincer pe mine ma impresioneaza mai mult dupa comportamentul lor. Nu mi-a fost niciodata rusine cu iubitul meu si nici nu m-a interesat parerea altora despre el. Intotdeauna am ascultat ce mi-a dictat inima, nu ce au spus cei din jur. Lumea vorbeste mult si prost, iar daca ar fi sa ii ascultam pe toti ar fi vai de noi.
Poate ca iubitul meu nu e stralucit de frumos, dar eu il iubesc enorm si el pentru mine e cel mai frumos barbat.
Bye:*

| SweetPrinces a răspuns:

Nu niciodata pentru ca arata foarte bine happy si atunci cand iubesti pe cineva cu adevarat nu are cum sa iti fie rusine chiar daca nu arata foarte bine. si daca ii pana acolo ca lumea e rea de gura poate sa zica ce o vrea ca pe mine mar durea la 7 metri happy

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Pentru mine conteaza dar nu destul de mult, bine, nici s arate oribil laughing
. Il consinder pe iubitu frumos, conteaza sa ma iubeasca si sa ne intelegem noi bine, nu ma intereseaza parerea celorlalti, nici pe el nu-l intereseaza laughing i-am zis ca sunt urata dc sta cu mine si a zis ca nu e adevarat ca pentru el sunt o printesa si ma iubeste ftm si nu m`ar lasa pentru alta happy. O putea face de mult avand in vedere ca el are 22 jum si eu 17 jum. nu? suntem de un an jumate si ne intelegem super bine, am mai avut certuri si 2 despartiri da n`au fost despartiri adevarate, am zis sa facem o pauza ca ne km certam mult. n`a durat mai mt de o saptamana. deci conteaza iubirea si respectul nu aspectul neaparat

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Dk ne-ar fi rusine nu ne am mai combina cu persoana respectiva nu?

| AdaIoana18 a răspuns:

Niciodata nu mi-a fost rusine cu prietenul meu deoarece arata super bine. Sala face, este destept are toate calitatile il iubesc nespus de mult. Pt mine aspectul fizic al unui baiat conteaza foarte mult love struck love struck love struck...

| procust a răspuns:

Niciodata nu mi a fost rusine cu prietena mea, eu consider ca arata super si o iubesc la nebunie, aspectul fizic nu e important atata timp cat cel/cea de langa tine nu arata chiar oribil!

| dodat a răspuns:

Pentru mine aspectul fizic conteazathinking 20 %
restul sa aiba creier si inima! astea sunt cele mai importante...degeaba arata de milioane si are in buzunar milioane daca te bate, te injura si e prost big grin parerea mea!

| AuRevoirSimone explică:

Ok, deci intrebarea asta are un caracter obiectiv.Nu mai comentati ca si cum eu as fi implicata intr-o astfel de situatie.Multumesc.

| GabiCh93 a răspuns:

Conteaza. Nu mi-a fost niciodata rusine pentru ca il iubeam mult s nu ma interesa parerea celorlaltihappy

| rraluca a răspuns:

Nu mi-a fost rusine niciodata cu persoana iubita, daca iubesti si esti u multumit de aceea persoana nu are cum sa-ti fie rusine de ea sau cu ea.nu trebuie sa conteze parerile altora. da, conteaza aspectul fizic dar nu foarte mult, si daca alegi pe cineva, aceea pers ar trebui sa fie pe gustul tau, degeaba e foarte frumoasa aceea pers. daca e urata acolo unde ar trebui sa fie superba...

| InGeRaSh FitZoS a răspuns:

Nu nikiodata:* xoxo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daaa pentru mine conteaza cel mai mult... daca nu imi convine cum se imbraca nu-l tin de mana si daca nu-mi place ceva inainte sa plecam il pun sa se schimbe scurt si la subiectbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai atata timp cat iubesti persoana respectiva, o iubesti cu bune si rele, cu plusuri si cu minusuri.
E adevarat, aspectul fizic conteaza foarte mult, dar niciunul din cei care pot critica persoana iubita de voi nu no cunoaste asa cum o cunosti tu, deci criticile nu sunt intemeiate.