| Bombonikaaa a întrebat:

Ce credeti ar fi bine sa imi iau un caine husky sau o pisica siameza?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

@Leona, o pisica este mai usor de ingrijit (oarecum), de tinut la bloc. Nu trebuie s-o scoti afara de 2-3 ori pe zi, se spala singura. big grin Insa ca orice animal necesita multa atentie, grija, dragoste, timp, rabdare, bani. Daca nu prea stai pe-acasa, este mai bine sa-ti iei o pisica (este mai usor s-o inveti sa ramana singura in casa, isi face nevoile in interior), insa daca vei avea timp si rabdare sa iesi zilnic la plimbare (ani la rand, nu doar o luna-doua), atunci ai putea sa-ti iei un caine. Este numai si numai decizia ta, dar gandeste-te foarte bine inainte, cantareste toate plusurile si minusurile. Succes!

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

@Leona, ma bucur, ca ti-am fost de folos. Mersi pentru apreciere!

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Pai e o diferenta enorma intre un caine si o pisica in primul rand.Adica, cainele e caine iar pisica pisica.Depinde ce iti doresti mai mult, cat timp ai pentru oricare din ei, ce iti place mai mult.Cainii in general necesita un timp dedicat pentru ei mai mare decat pisicile de care nu trebuie mare lucru sa te ocupii.Acum depinde ce iti place mai mult, un caine sau o pisica.Eu personal as opta pentru siameza.Bafta!

| Bombonikaaa explică:

Da dar care e mai usor de tinut la bloc

| Bombonikaaa explică:

Npk ma bucur sa ajut prieteni, vrei id meu d mess sa vb?