| Andreidașchevici112 a întrebat:

Ce credeți despre războiului cu Ucraina. Ar putea putin să atace românia. Sunt șanse. Dau funda

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Atata timp cat Romania e sub umbrela NATO nu se poate atinge Rusia sau oricine altcineva de Romania, sunt sanse de -1, nu de 0 %. Rusia de una singura intr-un conflict militar direct cu NATO nu are nici cea mai mica sansa sa faca ceva, e ca si cum ai organiza o cursa intre un logan si un Ferrari, ar fi un razboi de maxim o zi, doua in care rusnacii sunt pusi la pamant, ei abia fac fata in Ucraina, au 80% din trupe la ei pe teritoriu si sunt vai steaua lor cu arme din 1800 toamna, daca ii mananca pielea sa atace Romania trebuie sa-si asume ca o sa fie stearsa de pe harta.
Cat despre razboiul din Ucraina pot sa zic doar atat, acolo e masacru, genocid, crime de razboi, setea unui bolnav mintal care trebuie sa dispara de pe scena politica, de ce nu, de pe fata planetei.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Că este necesar, 2. Ar putea.

| Mosotti a răspuns:

Nu va ataca nici o Romanie ca in primul rand noi suntem asa de infecti ca nu ne vrea nimeni, pe langa ca suntem in NATO si nu s-ar baga, iar apoi si daca prin absurd ar vrea Putin sa refaca URSS, noi nu faceam parte din aia, facea parte Ukraina si altii, dar nu noi.
Deci fi linistit.

Si oricum si daca vine, rezolv eu, cand or auzi aia ca la 44 ani stau cu parintii si nu lucrez (fara sa stie ca am probleme serioase de sanatate), unele plutoane vor muri de ras, si altele de inima, asa...iar stai linistit, hahahahaha.
Ai incredere in mine.

| LordCristobal a răspuns:

Nu,nu cred că are curaj să atace țara noastră pentru că suntem membri Nato și automat toți o sa ii sara in gât lui Putin.
Daca câștiga în Ucraina, cred că următoarele ținte ale Rusiei ar fi Moldova, Finlanda, țările din Caucaz și probabil țările din Asia Centrală care au făcut parte din URSS.

| theoutcaste a răspuns:

Dupa Moldova, s-ar putea. Atatea lucruri s-au intampla in ultimii ani incat eu nu mai exclud nicio varianta. Nici macar a atacului nuclear, pentru ca de multe ori am zis ca nu e posibil cate un scenariu si mi-a dat viata peste nas.

| teodorabju2 a răspuns:

Urmatoarea va fi moldovawinking