| anonim_4396 a întrebat:

Ce crezi despre moarte? e o pedeapsă sau o binecuvântare?

20 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Poate fi o eliberare, o pedeapsa, un nou inceput sau un lucru absolut natural..acum fiecare cum il percepe.

| KamaSutra a răspuns:

O binecuvântare

| gemeni6226 a răspuns:

Moartea e o binecuvintare daca ti-ai indeplinit misiunea pentru care esti aici pe Pamint si se intimpla in mod natural si e o pedeapsa daca o faci tu cu mina ta.

| AirănMeidăn a răspuns:

relativ
depinde de persoana pana la urma, cum o vede fiecare

| SergiuBoss11 a răspuns:

Daca intrebi un prostanac de 12-15 ani, ti-ar spune ca e o binecuvantarethinking, la fel si un batran bolnav care vede prin moarte o eliberare.Totusi,pentru mine, in momentul de fata ar fi o pedeapsa.am atatea de facut.surprise

| Sociopat a răspuns:

"OMG! Clar, e binecuvantare pentru ca eu am o mentalitate atat de superioara si lumea nu ma intelege. OMFG Toti sunt prooosti mai bine mor!"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici una, nici alta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Niciuna, din perspectiva universului nu se intampla nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici una nici alta...

| CristinaSNC a răspuns:

Nici una nici alta. Pur si simplu este o alta etapa a vietii noastre

| neca a răspuns:

Ar fi o binecuvantare daca oameni ar trai milioane de ani, dar nu e cazul.

| AndreeaAndreutza48 a răspuns:

Depinde de persoană și de vârstă
De pildă dacă ești un boșorog pe care îl dor toate sigur ai vrea să mori
Dacă ești tânăr dar ai o boală incurabilă și tu vrei să mai trăiești puțin atunci e o pedeapsă
Dar e mai mult o binecuvântare că avem mulți boșorogi în România

| Alexandra4500 a răspuns:

Eu cred ca este doar sfarsitul vietii.

| Anonimă1666 a răspuns:

Eu zic că moartea e o binecuvântare.
Pentru mine, moartea e trecera dintr-o lume trecatoare spre una vesnica.
Nașterea de dincolo!

| StephanieS a răspuns:

Avand in vedere ca multi oameni au spravietuit miraculos in unele cazuri, eu tind sa cred ca asta este o binecuvantare. Sau venirea pe lume a unui copil, cu totii numim asta binecuvantare. Deci logic ar fi, ca moarte sa fie pedeapsa, sau de ce nu indeplinirea "misiunii". Poate vom afla odata raspunsurile la toate intrebarile care ne framanta... poate, odata.

| Anarhie a răspuns:

Binecuvântare

| alGaddafi a răspuns:

Exista doar o singura cale de a afla.Ce zici, o faci ori ba?

P.S: Sa ne anunti si pe noi daca e o pedeapsa sau o binecuvantare.

| PsihopatX3 a răspuns (pentru alGaddafi):

Prietene... dacă mor să-mi porți căciula, dacă nu să-mi beleşti pl.

| alGaddafi a răspuns (pentru PsihopatX3):

Sa ti-o beleasca cine te-a adus pe lumewinking, prietene

| PsihopatX3 a răspuns (pentru alGaddafi):

Nu se poate... mi-e lene să dau din hârleț, dar tu eşti disponibil mereu.