| floryy123hahaa a întrebat:

Ce decoratiuni as putea face manual pentru petrecerea de ziua mea pe care o fac acasa. Nu vreau ceva foarte dificil, dar frumos si de efect!

5 răspunsuri:
| Zuzazozo a răspuns:

Poti sa faci niste stegulete din hartie pe care sa le agati de o sfoara sau un fel de ghirlande.

| GeorgescuFlorin20 a răspuns:

Buna!
Poti sa lipeste pe perete ceva decorativ, de exemplu iti dau niste stickere foarte frumoase care le poti lipii si dezlipii pe urma!
http://hainefashion.eu/cadou_stickere_decorative/

| Lumy2802 a răspuns:

Poti face lantul bratarilor prieteniei,scara pisicii, pentru invitati coifuri(daca vrei sa afli cum se fac sa imi scrii), daca ai o bugata lunga de material si acuarele tempera poti scrie happy birthday!, desene pe gemuri cu torturi, coifuri aniversare si tot felul! sper ca te~am ajutat! pupici si la multi ani! :*

| floryy123hahaa explică (pentru Lumy2802):

Da, vreau sa stiu cum se fac! Multumesc mult :* :*

| Lumy2802 a răspuns (pentru floryy123hahaa):

Deci:faci un cerc destul de mare din carton colorat....cam cat capul unei galeti, dupa aceea tai cu foarfeca odata in ce parte vrei(nu conteaza) apoi unesti astfel incat sa se formeze un con. Dupaceia prinzi un elastic in interiorul acelui con cu un capsator.Decorezi cu cerculete, spirale tot felul de forme si asta e tot! sper ca te~am ajutat! funda?