| lilith16 a întrebat:

Ce e atat interesant pentru unele fete sa arate mai mature fizic decat psihic?

43 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trendingul asta le da peste cap

| inflicted a răspuns:

Nu e vorba ca e interesant mie mi s-a zis de multe ori ca arat de 12 ani chiar daca am mai mult si m-am saturat, asa ca incerc sa par cat de matura pot. E enervant sa aud mereu aceeasi chestie de parca as avea vreo vina pentru ca am trasaturile astea

| Plato a răspuns (pentru inflicted):

Ar trebui sa te bucuri ca ti se spune asta. Cand vei avea 30-40 de ani, o sa te bucuri sa te faca cineva mai tanara.
De ce vrei sa arati matura? Dimpotriva, fii copil cat de mult timp poti, cu atat mai mult daca te avantajeaza aspectul asta.

| inflicted a răspuns (pentru Plato):

E usor sa vorbesti.

| Plato a răspuns (pentru inflicted):

Pai explică-mi, dezvoltă, sa vedem.

| inflicted a răspuns (pentru Plato):

Iti zic in privat daca vrei

| Plato a răspuns (pentru inflicted):

Daca vrei tu, nu eu. Daca vrei sa-mi zici, poate discutam si te pot ajuta cumva sa gestionezi ce ti se intampla.

| RAY a răspuns:

Pentru ca fetele iti prezinta corpul in jocul selectiei sexuale,iar sani de exemplu conteaza sau fundul,voi stiti ce anume ne atrage la voi,asa ca si voi concurati intre voi,ambele sexe concuraza intre ei,vezi tu vreo fata care sa vrea sa ajunga savant,nu prea, pentru ca stiti si voi noi cautam sex nu Einstein in corp de femeie, asta pana la o varsta apoi cautam si ceva inteligenta, dar per asamblu la femei conteaza aspectul fizic iar la barbati partea materiala care ofera o siguranta, de asta femeile prefera barbati in varsta iar barbati tinerele cu aspect fizic placut si dezvoltate, maturizate sexual

| lilith16 explică (pentru RAY):

Prefer sa nu am pe nimeni decât sa fiu vazuta ca o vietate "bunoaca", nu am nevoie de "dragostea" nimănui, raman cu creierul

| RAY a răspuns (pentru lilith16):

Intre ceea ce spunem vs ceea ce vrem e o diferenta mare, acum vb partea ta rationala

| lilith16 explică (pentru RAY):

Partea raţională o sa vorbeasca si o sa gândească mereu crede-ma, nu sunt o persoană care sa se schimbe niciodată pentru absolut nimeni, daca era sa ma schimb pentru cineva o faceam de mult, sunt in perioada adolescentei si acum am ocazia sa fac asta oricand si sa profit de corpul meu dar nu o fac, nu generaliza da hai ca deviem de la subiect

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Probabil incearca sa fie pe placul tipilor maturi financiar, pe care ii urmaresc.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai... intreaba-le pe ele happy

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pentru ca aparentele inseala. Cind deschid gura si spun o prostie, se spulbera tot, oricum.

| relian a răspuns:

Daca ai 15 ani si pui asemenea intrebari e si firesc laughing spui ca nu esti, ori gandesti ca ele? Se vede asta laughing
Raspunsul este, atat va duce mintea la 15 ani, unele sa faca ce spui, altele sa nu priceapa de ce fac altele ce ai intrebat laughing

| lilith16 explică (pentru relian):

In primul rand nici nu stii cati ani am. In al doilea rând nu ai priceput absoult nimic din ce am zis, se vede.

| relian a răspuns (pentru lilith16):

In primul rand tu ai spus ca esti in perioada adolescentei, de aia am spus ca ai avea undeva la 15 ani laughing dupa cum observi eu fac doara observatii, nu am facut afirmatii laughing si in al 7 lea rand mai baga tu ceva laughing cei de priceput la ce intrebi, doara cei de anii tai stiu

| Celcestietot a răspuns:

În general fetele care gândesc așa sunt fete pe undeva in jurul vârstei de 15 ani. Nu spun că nu există și fete de alta vârstă care gândesc așa, dar la acea vârstă predomină acel interes.

| lilith16 explică (pentru Celcestietot):

Nu-mi spune tu mie ca alea de 15 in sus nu sunt asa, ba chiar sunt mai grav si mai disperate, noroc ca sunt o excepţie.

| Celcestietot a răspuns (pentru lilith16):

,,Nu spun că nu există și fete de alta vârstă care gândesc așa'', deci aici reiese ca nu m-am referit numai la acea varsta de 15 ani. Da, bravo tie ca esti asa cum spui. Daca restul sunt asa, nu prea ai ce sa faci. Fiecare gandeste diferit, fiecare este diferit precum sunt diferite caracterele la MMO-uri de exemplu.

| lilith16 explică (pentru Celcestietot):

Nu le vad diferite, toate sunt la fel, le interesează sa arate cat mai bine si nu zic, e normal ca femeie da profita de fizicul lor si nu de creiere si vorbesc de generaţiile astea ca vad si fete care nici nu şi-au început adolescenta si cauta maturizarea fizica, chiar asa mult contează asta? de ce nu mai vrea nimeni sa descopere ce e viata? ce e cu universul? care e treaba cu toate religiile si sa înţeleagă anumite lucruri

| Celcestietot a răspuns (pentru lilith16):

Inteleg ce spui, sincer, dar asta este generatia. Se creaza o globalizare pe toate planurile subtil si este normal sa fie asa nu numai in Romania, ci si in celelalte colturi ale lumii. Conteaza si atractia fizica, dar parca ar conta mai mult cum esti ca persoana. Nu stiu, asta este parerea mea, nu ma judeca :-).

| Plato a răspuns (pentru lilith16):

Mai, tu pari interesanta, daca e pe bune ce vorbesti acum. Ma bucura sa aud ca zici chestiile astea si, mai mult, ma bucura ca le observi.

| lilith16 explică (pentru Plato):

Stiu, nu pare credibil ce zic avand in vedere cat de penibile si cretine sunt fetele din generaţia asta (nu chiar toate), dar crede-ma ca imi susţin opinia pana mor.

| Plato a răspuns (pentru lilith16):

Asa sa faci.

| Andreeush a răspuns:

Nu toate fetele avem aceeași gândire, pentru unele e mai important fizicul decât psihicul.

| Sofer a răspuns:

Sa impresioneze barbati frumosi cu bani si masini.

| aXy99 a răspuns:

Nu prea mai sunt sapiosexuali sad

| lilith16 explică (pentru aXy99):

Exact, "pacat" ca sunthee hee

| Plato a răspuns:

Pentru ca sunt niste proaste fara principii si fara demnitate, care pateaza imaginea femeilor.
Sunt proaste, inteligenta nu le ajuta, asa ca fac ce pot pentru a prezenta cat mai bine singurul lucru pe care-l au: fizicul. Sunt femei josnice, de nimic, jalnice.
E de-a dreptul injositor pentru o femeie sa se poata remarca si prezenta doar prin fizic. Asa ca, fetele alea de care spui tu, sunt fie cu, rve, fie proaste, fie (in cele mai multe cazuri) ambele.

| Maia55 a răspuns (pentru Plato):

Ai dreptate. Într-adevăr fizicul unei femei atrage, dar fizicul fără inteligență, maturitate, demnitate, loialitate, nu are nicio valoare.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Romania e o tara de prostituate suntem pe locul 1 in Europa.
Referitor la intrebarea ta: "Ce e atat interesant pentru unele fete sa arate mai mature fizic decat psihic?" e simplu barbatii sunt prosti si pun botul la astfel de specimene care au numai fizic nu si creier.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Tar+fele stiu ca barbatii sunt suferinzi adica nu doar ca sunt mai prosti decat femeiile doar pentru ca sunt suferinzi (barbatii traiesc mai putin au viata mai grea decat femeiile) ele profita de slabiciunile lor. Fetele se bazeaza mai mult pe fizic adica atractia sexuala ca sa isi atinga scopul, interesele dar se inseala. Poti sa fi cat de frumoasa vrei tu dar daca dai peste unu care e istet tu ca femeie nu ai nici o sansa in fata lui, practic te distruge https://www.youtube.com/watch?v=uCBNvI9AECA se pisa pe tine. Sti barbatii au o vorba "Eu vad si aud numai ce vreau eu si cand vreau eu" practic te omor javro. https://www.youtube.com/watch?v=wcinzmfZeCc

| oglindasultanului a răspuns:

Comportamentul baietilor.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Nu le înțeleg. Eu prefer să fiu mai matură „psihic". Adică asta încerc!

| Mogiojojo a răspuns:

Sper ca nu te referi la mine si la intrebarea mea.

| lilith16 explică (pentru Mogiojojo):

Nici nu te-am vazut pana acum pe site(((((((:

| christine99 a răspuns:

Telenovelele, filmele de dragoste, vine printul pe cal alb si alte fantezii servite fetelor care mai tarziu isi vor da seama ca sunt fictiune. Si parintii si rudele cand intreaba o fata de 6 ani " ai prieten, ala e iubitul tau" e vina adultilor, ele sunt doar cum ai zis tu fete, copile.

| denisQ00 a răspuns:

Ca sa intre ceva in ele mai repede

| PitR a răspuns:

Sa intre in zona de interes a masculilor. Daca nu pot atrage prin ceea ce vorbesc, gandesc, pasiuni.....arata ce pot. Si cat pot.

| PitR a răspuns (pentru PitR):

Daca lor li se pare interesant poate ca si ei gasesc asta interesant. Si apoi ajung impreuna la ceva....interesant.

| popM188 a răspuns:

Le place sa fie admirate? Daca nu se pot face admirate cand deschid gura incearca sa o faca pentru momentele de pana deschid gura laughing

| popM188 a răspuns:

Cauta mai mult "fizic" decat "psihic".