| adriana996 a întrebat:

Ce faceti cand va simtiti doborati de situatie? Cand aveti impresia ca sunteti singuri chiar daca poate aveti prietenii care sunt aproape?

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Imi gasesc motivatia necesara, in cele din urma. De fiecare data imi gasesc motivatia pornind de la ceea ce imi doresc cu adevarat (nu ma refer doar la un lucru anume, ci in general), gandindu-ma din nou de ce imi doresc sa obtin lucrul respectiv si imaginandu-mi momentul in care il voi obtine. Nu am niciun prieten, doar cunostine, si oricum, o persoana nu prea te poate ajuta sa fii motivat, din punctul meu de vedere. Motivatia trebuie sa aiba o sursa intrinseca, nu in exterior, fiindca te poti pacali foarte usor daca esti motivat din pricina unui factor extern, care nu tine de tine. Cel putin asta am observat eu pana acum.

7 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Ma duc intr-un loc in care sa stau singura, sa nu fiu deranjata.Incerc sa uit totul ca s apot fi dupa aceia mai conventrata.Ascult muzica sau stau in aer liber singura, linistita ascultand doar fosnaitul vietuitoarelor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Mă rog la Dumnezeu să ies din stara în care mă aflu, apoi mă simt mult mai bine.
Te pup!

| angus35 a răspuns:

Cand simt ca sunt doborat de situatie ma resemnez.Nu am niciun prieten aproape.Bafta!

| duuh a răspuns:

Imi pun castile si dau drumul la muzica. De obicei asta fac, desi nu cred ca mi s-a intamplat vreodata sa ma aflu in situatia descrisa de tine.

| ƛƝƊƦЄЄƛ a răspuns:

Ascult muzică.

| mariukka a răspuns:

Ascult muzica ma relaxez ma plimb

| AiEnma97 a răspuns:

Cand sunt "doborata de situatie", ma inchid in camera si reflectez asupra problemei in timp ce ascult muzica (cateodata plang, dar destul de rar). Ascult muzica incurajatoare, gen "Get up"-Superchick si ma simt mai bine. Cat despre singuratate, eu sunt mereu singura si m-am cam obisnuit. Daca e ceva, vorbesc cu mama. In ea am incredere. happy