| AmFostOdataEuOBaba a întrebat:

Ce faceți când vă simțiți „frustrați" „nervoși" sau i-ați lua pe toți „la bătaie"?
Eu mă apuc de scris și când mă calmez, în 99% din cazuri râd.

23 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Depinde,saptamana trecuta mi am descarcat nervi pe anul asta, incerc prin sarcasm sa ma calmez, muzica de relaxare + meditatie, vad de pasiunile mele care imi readuc gandirea logica din nou in creieras, nu trebuie sa reprimi mereu totul

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ies cu o companie placuta, sa ne luam cu vorba, sau sa povestesc ce m-a suparat, ori deschid pc-ul, pun castile si caut activitate virtuala.
Daca nu pot face nimic din cele doua variante, ma duc in preajma celor pe care nu ii suport, si caut motiv de cearta laughing

| Drimmero a răspuns:

Inainte cand aveam nervi mari de tot, ieseam afara cu o minge si o bateam undeva unde nu deranjez pe nimeni, pe terenuri parasite, sutam in ea cu toata forta,, asa imi calmam nervii fara sa sparg nimic, vemeam acasa zen.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ii dau una la laptopul asta idiot, cu RAM-u lui cu tot. In rest nu am probleme ^_^

| Freya1 a răspuns:

Devin răutăcioasă, zic oamenilor verde in fata ce cred despre ei, plâng etc.

| Celcestietot a răspuns:

Trăiesc în continuare :-).

| SG1995 a răspuns:

Când am stare de ăsta de cacao, mă pun și ascult muzică.

| mentholinks a răspuns:

Fumez câteva țigări și rezolv conflictele mental. Ce scrii?

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru mentholinks):

Depinde. De exemplu îmi imaginez cum aș tortura persoana care mă enervează și mă pun să scriu

| mentholinks a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Scrii pe suport virtual cumva? Chiar m-ar interesa sa citesc.

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru mentholinks):

Să incep? laughing

| mentholinks a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Te rog. Să-mi trimiți când ai material.

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru mentholinks):

Dimineață am mai scris nu știu ce despre frustrati și ignoranți. Am pe undeva prin laptop salvat

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Ma uit aici:
https://www.youtube.com/watch?v=XMyKfVYBALs
https://www.youtube.com/watch?v=T68lopeAt3M
https://www.youtube.com/watch?v=YZOsGZ_De38
https://www.youtube.com/watch?v=din8bf8MxAk
https://www.youtube.com/watch?v=ZJIDqCskTyU
https://www.youtube.com/watch?v=df51X9kfKpA

Crede-ma mi-a fost de mare ajutor si ma linistit, e un om bun.
In generatiile vitoare o sa ne fie dor sa mai gasim un preot ca el caci multi dintre ei sau stricat, ceea ce spune el e ca sa ii ajute pe oamnei si pune filmulete pe net ca sa invete copii, pentru ca stie ca multi tineri lau abandonat pe Dumnezeu.

| StrongHeart a răspuns:

Imi pastrez calmul, incerc sa nu las emotiile sa ma copleseasca.Ascult muzica agresiva(rap) si fac sport.
Cand faci sport,corpul elibereaza endorfine si te relaxeaza pur si simplu,recomand cu drag.
Daca ne luam dupa teoria evolutiei,omul, in evolutia de la maimuta, a scapat de coadă, insa creierul(mintea) de maimuta, inca a ramas acolo.Cand ai emotiile astea negative, aminteste-ti ca e creierul de maimuta care e dusmanu tau de fapt laughing. Facand sport dai shut down, la acest "monkey brain".
Nu radeti, e o teorie plauzibila laughing

| laSoledad a răspuns (pentru StrongHeart):

Vai, atat de mult mi-a placut commentul asta! Si ca o dedicatie pentru tot TPU-ul, mi-am adus aminte de o replica celebra: "THINK, MONKEY. THINK!"

| laSoledad a răspuns:

Ironic cum de nimeni nu a amintit de modul cum isi varsa nervii in anonimat pe pagini de internet precum TPU, cand cineva ii contrazice sau nu le canta-n struna. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma plimb

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma imbrac, ma echipez, îmi iau bicicleta și dă-i pedală câțiva KM. După vreo 80-100 km de pedalat, nu mai ai frustrari, nervi și nu vrei sa te mai bați cu nimeni.

| lilith16 a răspuns:

Sunt asa 80% din timp si in general tip la maica-mea sau incep sa fac urat sau înjur, vorbesc singura, spun lucruri cand nimeni nu aude pe care dupa câteodată regret ca le-am spus etc

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru lilith16):

Și eu sunt la fel. eu "tip la maica-mea" destul de rar, dar în rest, sunt la fel!

| Daniel323 a răspuns:

Poate ar fi cazul sa ceri ajutor unui psiholog. Daca treci usor de la starea de nervi la cea de ras ceva nu este in regula.

| llleo a răspuns:

Mă exteriorizez. Vorbe fără număr, tată.