| Soda1234567 a întrebat:

Ce fel de mancare va aduce aminte de copilarie?

17 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Dulceaţa de cireşe amare şi de trandafir sau şerbetul de portocale.

| positivity a răspuns:

Încă îmi mai aduc aminte când bunica făcea în fiecare zi cornulețe, iar eu mergeam la ea și i le luam pe toate.
Sau, ciocolata de casă. O adoram, însă acum toată lumea a încetat să o mai facă, cel puțin mama, sau bunica.

| Holocaust a răspuns:

Supa de taitei.Inca iubesc tampenia aia!

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Supa pe care o varsam la chiuveta mereu laughing

| Mădă0611 a răspuns:

Prajitura cu bulion. N-am mai mancat de cand eram mica, asa lene mi-e sa fac foi, mai bine fac 1-2 torturi, nu se indura nimeni sa imi faca. laughing

| DarkOrbitMoon a răspuns:

N-am o astfel de mancare.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Bătaie pe pâine cu sos de sânge rece.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Brinza cu smintina. Tot a bunicii. Cum se face ca tot bunica gateste mai gustos? Si, evident, dulceata de cirese negre amare. Stiati ca existta si cirese albe amare? Foarte rar, dar exista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Pentru mine plăcinţele "poale în brâu" cu brânză dulce făcute de bunica sunt de neuitat!
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plancinta de dovleac a mamei. Sincer, nu mi-a placut niciodata.

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,marul cu biscuitelaughing. Inca mai mananc aceasta...mancare si probabil o voi face mereu.Pa-pa!happy

| MrAnderson a răspuns:

Salut,

Hmmm, banuiesc ca sarmalele, laptele cu taitei, branza de burduf, ciorba de acasa...

| BrokenArrow a răspuns:

Şniţălu'
Glumesc... momentan nu-mi vine nici un fel de mâncare in minte care să-mi amintească de copilărie. :/ laughing

| alabalaportocalala a răspuns:

Dulceata de capsuni a mamei.:XSau grisul pe care il facea bunica.

| LaurC a răspuns:

Un fel de supa-cremă de urzici.
Beacks.

| brunetta24 a răspuns:

Placintele cu branza pe care bunica mea le facea in fiecare sambata negresit....mm

| Daniel_Stefan_1988 a răspuns:

Grisul care il facea bunica