| dgvfm a întrebat:

Ce femeie ar putea iubii un barbat casatorit, care doreste sa-si refaca viata, sa divorteze, sa o ia de la inceput, sa fie fericit din nou.

5 răspunsuri:
| lostcontrol12 a răspuns:

Ar putea iubi o femeie care ii ofera ce isi doreste.si ce nu a mai gasit la sotia sa.(incredere, iubire, intelegere.etc.)

| mihaa a răspuns:

Sa-ti zic ceva: cunosc f multe persoane care au o viata dubla, dar 1/100, isi parasesc familiile si pleaca cu amanta sau amantu si din alea 1/100, majoritaea revin inapoi la familiile lor

| Ruxyana a răspuns:

Ceau:*:*

O feneie care iubestehappy

| anna01 a răspuns:

O femeie care sa-i complineasca iar viata, o femeie diferita de fosta-ca sa nu-i aduca aminte de ea. Dar nu stiu daca o relatie post-divort e cea mai recomandata. Oricum barbatil trebuie sa-si restabileasca criteriile in alegerea unei femei, sa vada mai clar ce vrea de la el si de la ea.

| exa2 a răspuns:

Eu zic din propria experienta ca o asemenea femeie e naiva, f.naiva si ca dupa dragostea de inceput care va tine cat un foc de paie, va suferi f mult. Tu esti inca casatorit si poate asa vei ramane. Te vei bucura de ea atat cat e cu tine si apoi te vei intoarce acasa la ceea ce e obisnuinta si cred comoditate. Daca nu esti 100% hotarat sa divortezi si daca mai este inca o urma de sentiment frumos fata de actuala sotie, nu rani un suflet de femeie care isi va face vise cu tine si pe care apoi nu le va putea transforma in realitate.Vei ajunge o dezamagire pentru.ea.Imi pare rau sa-ti zic asta insa eu sufar de ani de zile langa un om care ma minte continuu.Si mie mi-a zis ca e in pragul divortului, ca e f nefericit si eu naiva cum am fost l-am crezut.Azi nu stiu ce mai simt fata de acest om, care eu zic ca s-a folosit de tineretea, naivitatea si nervii mei.