| anonim_4396 a întrebat:

Credeți că un bărbat de 50 de ani ar putea iubi o femeie de 30? Nu mă refer la sex, ci la acel sentiment care unește cele două persoane.
Poate un bărbat de 50 de ani cu 30 de ani de căsătorie la activ să se îndrăgostească 'ca la început'?
*Asta în contextul în care soția i-a murit iar el dorește să-și refacă viața, recasatorindu-se? *.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Poate ca este cel mai potrivit,pentru asta, stii?
Impreuna cu fosta sotie, el a ingropat o viata.
O viata plina de munca, de iluzii, de sperante...care s-au sfarsit trist.
Are si dreptul si datoria,sa ofere din nou.
Dragoste,intelegere,prietenie,caldura sufleteasca,absolut tot ce-i arata ca inca e viu si se poate bucura de viata.
Gesturile lui vor fi cumpatate si adanci,cu multe semnificatii,calde,pline de dorinta de fericire, o fericire pe care vrea s-o imparta, e foarte frumos.
Dragostea nu ocoleste sufletul omului, isi cauta locul mereu, varsta nu o opreste.Totul depinde de generozitatea si puterea de iubire care zac in sufletul fiecaruia.
O femeie de 30 de ani a trecut de zburdalniciile copilaresti, isi doreste stabilitate, siguranta si o infinita dragoste.
Un barbat de 50 de ani a trecut de zburdalniciile copilaresti, isi doreste stabilitate, liniste si o infinita dragoste.
O potrivire mai mult decat perfecta, un echilibru rar intalnit.
Va doresc toata fericirea.♥

| anonim_4396 explică (pentru greece12):

Ai putea să arunci o privire asupra întrebărilor pe care le-am pus anterior ( in special cele care se afla în linkurile replayurilor acestei întrebări )¿
Aș dori o opinie mai matură asupra situației.
Mulțumesc.

13 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

La varsta aia si-a mancat malaiul, nu mai are rabdare de indragosteala, e mofturos are tabieturi acerbe, prestatie in pat 0, pretentii ca femeia sa fie sluga cratitei....asta iti doresti? esti gerontofila de ai pus ochii pe asa babaciune?

| anonim_4396 explică (pentru Verginic?Vac?Gras?):

NU, nu sunt!
Până anul trecut o diferență de +- 10 ani mi se părea enormă, și mi se pare in continuare, oricum eu obișnuiam să vorbesc cu băieți aproximativ de aceași vâstră sau chiar mai tineri decât mine, aș putea spune că el a fost o excepție totală.

Chestia e oricum mult mai complicată decât pare la prima vedere
https://www.tpu.ro/......cut-nu-in/

(vezi replayurile către @ Hamurabi )

| anonim_4396 explică (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Aici e al doilea link, in primul replay l-am lipit din greșală tot pe același :

https://www.tpu.ro/......a-credeti/

| Violleta2022 a răspuns:

Asta nu mai este dragoste, ci atractie sexuala pentru o fata mult mai tanara, genul de "sugar daddy" care vrea o femeie pentru sex, odata ce el este asigurat financiar avand sa-i ofere totul: casa, masa si probabil masina, excursii samd.

| sierra1 a răspuns:

Oooooo, da!

dar doamna, doamna ce zice?

| mihai69 a răspuns:

Ba bine că nu!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La 30 de ani, orice barbat ar iubi-o. E varsta ideala.

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Mă refer la o iubire sinceră, nu la sex ( în acest mod e evident că orice bărbat ar iubi-o happy ).

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu văd de ce nu ar iubi-o.
În schimb, peste 5-10 ani, când el va fi un moșulică, nu știu câtă răbdare va avea ea cu el, sau câtă dragoste ar mai rămâne.

| Robert265 a răspuns:

Da se poate

| rafol a răspuns:

Esti nigga